Colony Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

3

Amerikan USA kanalı tarafından yayınlanan Colony konusu olarak dünyanın işgal edilmesini ve buna karşı çıkan topluluğu merkezine alıyor. 14 Ocak 2016 tarihinden itibaren yayınlanmaya başlayan dizinin bölümleri ortalama olarak 40 dakika sürmektedir.

Dizinin yönetmen ve senarist kadrosuna bakıldığında Lost, The Strain, Bates Motel gibi önemli dizilerde yer alan Carlton Cuse ismini görmekteyiz. Oyuncu kadrosunda ise iki isim göze çarpıyor: Josh Holloway (Lost) ve Saray Wayne Callies (The Walking Dead, Prison Break).

colony konusu dizi

Colony Konusu

Dünya dışı varlıkların dünyayı işgal etmesinin ardından, bu işgal girişimine karşı bir direniş örgütü ortaya çıkar. Bu örgütün lideri “Geronimo” ismindeki gizemli bir kişidir. Örgütün amacı işgalcileri def etmek olsa da, yaptıkları eylemler sonucunda suçu olmayan insanlar hayatını kaybeder. Şehri duvarlarla ören ve sıkıyönetim yasaları uygulayan işgalciler, özgürlüğün olmadığı dikta bir rejim yaratmıştır. Emirlere uymayan kişiler “Fabrika” adı verilen yere götürülürler. Fabrika’dan geri dönmeyi başaran olmamıştır. Üç bölgeye ayrılmış bölgelerde sadece iki seçim hakkınız bulunmaktadır: İtaat etmek ya da direnmek.

Will Bowman ve ailesi LA bölgesinde yaşamlarını sürdürmektedir. Çiftin çocuklarından biri işgal esnasında bölgenin dışında kalmıştır. Bu yüzden Will Bowman oğlunu bulmak için bölgenin dışına çıkar. Bu kaçışı sırasında yakalanır ve sorguya çekilir. Yaşamı tehlikede olan Will, Alan Snyder tarafından bir teklif alır. Eski bir ajan olması nedeniyle Snyder Will’i kullanmak istemektedir. Direniş örgütünü çökertmesi için Will Bowman’ı kullanacaktır. Eğer Will teklifi kabul etmezse ailesiyle birlikte Fabrika’ya gönderilecektir.

Colony Oyuncuları

Will Bowman (Josh Holloway)

colony josh

Will Bowman ailesini güvende tutmak isterken, bir yandan da direniş örgütünün içine sızmak zorundadır. Bu yolda bazı sürprizlerle karşılaşacaktır.

Josh Holloway ismini hemen hemen herkes Lost dizisinden hatırlayacaktır. Intelligence dizisinde de oyuncuyu izlemiştik.

Buna Göz Atın:  Detroiters Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Katie Bowman (Sarah Wayne Callies)

colony katie bowman (sarah wayne callies)

Katie Bowman üç çocuk annesi bir kadındır. İşgal yaşanmadan önce bir bar sahibi olan Katie, yaşadıklarını bölgede barını tekrar açmak istemektedir.

Sarah Wayne Callies denilince akıllara The Walking Dead (Lori) ve Prison Break (Sara) dizileri geliyor.

Colony Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Carlton Cuse
Dizi Türü: Aksiyon, Drama, Bilim Kurgu
Diğer Oyuncular: Amanda Righetti, Peter Jacobson, Isabella Crovetti
IMDB: 7.3

Colony dizi konusu nedir?” sorusuna cevap vermeye çalıştık. Diziyle ilgili görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

3 yorum

  1. Gerçekten kaliteli bir diziye benziyor yanılmıyorsam bunun filmi de vardı. Konusunu çok güzel sadece bir şekilde anlatmışsınız teşekkürler.

  2. yakın zamanda izlemek istediğim dizilerden biri konusu çok hoşuma gitti ama diziye zaman ayırabilsem başlayacağım. İzinli olduğum günlde 1-2 bölüm izlerim artık dizi hakkında detaylı bilgiler için teşekürler.

Leave A Reply