Conviction Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) – Tanıtım

1

3 Ekim 2016 tarihinde ABC kanalı tarafından yayınlanmaya başlayan Conviction; Hayley Atwell, Eddie Cahill, Shawn Ashmore gibi oyuncuları kadrosunda barındırıyor. Dizinin yaratıcıları arasında Liz Friedlander (Stalker, The Secret Circle) ve Liz Friedman isimlerini görmekteyiz. Liz Friedman’ın House M.D, Jessica Jones, Elementary gibi dizilerde görev aldığını hatırlatmak gerekir. Dizinin bölümleri ortalama 60 dakika kadar sürüyor. İlk sezon için toplam 13 bölüm sipariş edilmişti. “Conviction konusu nedir?” sorusunu cevaplamadan önce dizinin iptal edildiğini belirtelim. ABC kanalı düşük reytingleri sebep göstererek (oldukça haklılar) diziyi iptal ettiğini açıklamıştı. Dizinin ikinci sezonu çekilmeyecek. Burada ilginç olan nokta ise Hayley Atwell’in kaderi… Marvel filmlerinde “Peggy Carter” karakteriyle izlediğimiz güzel oyuncuyu “Agent Carter” dizisinde bir kez daha izleme fırsatı bulmuştuk. Ancak o dizi de ikinci sezonun ardından iptal edilmişti. Artık biz de güzel oyuncuyu başka yapımlarda görmeyi bekleyeceğiz.

conviction konusu

 

Conviction Dizi Konusu

Hayes Morrison, yaşam tarzıyla aykırı bir kişiliği temsil etmektedir. Eğlenmeyi ciddi anlamda hayatına entegre etmiştir. Uyuşturucuyla arası fena değildir, nitekim uyuşturucu yüzünden polise yakalanır. Statüsü bakımından önemli bir kişidir; eski ABD başkanının kızı olması nedeniyle uyuşturucuyla ilgili durumu kayıt altına alınmaz. Sonuç olarak annesinin senatör olma ihtimali bulunmaktadır. Böyle bir durumun açığa çıkması, ABD politik çevrelerinde bir skandala yol açacaktır. NY Bölge Savcısı Conner Wallace, Hayes Morrison’a bir teklif sunar: Ya istediği birimin başına geçecektir, ya da bu durumu kamuoyu ile paylaşılacaktır. Hayes bu teklifi kabul etmekten başka bir şey yapamaz. Ceza Araştırmalar Birimi, suçlu bulunarak mahkum edilmiş olan kişilerin davalarını tekrar gözden geçirmektedir. Eğer ortada haksız bir karar varsa, mahkumun mahkumiyeti düşürülebilmektedir. Hayes ve ekibi bütün enerjilerini bu konu üzerine yoğunlaştıracaktır.

Buna Göz Atın:  Wrecked Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) - Tanıtım

Ek bilgi: Conviction kelime anlamı olarak “mahkumiyet” demektir.

Conviction Oyuncuları

Hayes Morrison (Hayley Atwell)

conviction haylet atwell

Zorunlu bir seçimin içinde kendisi bulan Hayes Morrison, istemeyerek başladığı yeni işine alışmaya başlamıştır. Davaları incelerken büyük özen göstermektedir.

Hayley Atwell’i Captain America: The First Avenger filminden hatırlıyoruz. Oyuncu filmdeki karakteriyle “Agent Carter” dizisinde rol almıştı.

Conner Wallace (Eddie Cahill)

conviction eddie

Hayes Morrison’ı göreve getiren kişi olan Conner Wallace politik güce sahip bir kişidir. Hayes’e fazlasıyla güvenmektedir.

Under the Dome ve CSI: NY dizilerinden kendisini anımsıyoruz.

Sam Spencer (Shawn Ashmore)

conviction x-men guy

Birimin başına kendisinin atanmasını bekleyen Sam Spencer tam bir hayal kırıklığının içinde kendisini bulmuştur.

Sam Spencer denilince akıllara doğal olarak X-Men serisi geliyor.

Tess Larson (Emily Kinney)

conviction emily

Tess Larson, Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur ve stajyer avukat olarak görev yapmaktadır.

Emily Kinney, The Walking Dead dizisinde “Beth Greene” karakterini canlandırmıştı.

Conviction Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Liz Friedman, Liz Friedlander
Dizi Türü: Drama
Diğer Oyuncular: Merrin Dungey, Manny Montana, Daniel Franzese
IMDB: 7.3

Conviction dizi konusu ve oyuncuları” yazımızla ilgili görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

1 Yorum

  1. aslında bu tür dizileri izlemeye insanların pek sabır yok. zaten herkese hitap eden bir tür değil. bu tür dizileri devlet televizyonları satın alıp vatandaşa izletmeli diye düşünüyorum.

Leave A Reply