Damnation Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 7 Kasım 2017 tarihinde Mr. Robot dizisini yayınlayan USA Network tarafından ekrana getirilen Damnation konusu bakımından bir western dramasıdır. Dizinin ilk sezonu için 8 bölüm kanal tarafından sipariş edilmiştir. Bölümlerin ortalama gösterim süresi 60 dakika civarındadır. Yapımcı şirketler arasında Universal Cable Productions ve Netflix yer almaktadır.

Dizinin yaratıcısı ve sorumlusu Tony Tost’tur. Kendisi daha önce 2012-2016 yılları arasında yayınlanan bir başka western dizisi Longmire’nin senaristi olarak görev yapmıştı. Damnation yapımcı kadrosuna baktığımızda ise Adam Kane (American Gods), Nazrin Choudhury (Wayward Pines), Brian Dennis (Wynonna Earp), Michael D. Fuller (Rectify) gibi yöneticiler karşımıza çıkıyor.

Damnation Dizi Konusu ve Oyuncuları

Amerika’da Iowa’nın bir taşra kasabasında geçen dizinin hikayesi 1930’lu yıllarda işleniyor. Kasabanın rahibi olarak tanınan, ancak bu statüsünü bir kamuflaj aracı olarak kullanan Seth Davenport, devlet statükosuna karşı bir devrim, isyan girişimi başlatmak niyetindedir. Ancak direnişten haberi olan varlıklı bir fabrikatör, bu girişime engel olmak amacıyla karanlık bir adam olan Creeley Turner’ı tutar. Davenport ve Turner’ın ortak özelliği ise, çevresindeki kişilerin bilmediği sır dolu bir geçmişe sahip olmalarıdır.Damnation dizi oyuncuları kimlerdir? Serinin başrollerinde Seth Davenport karakterini canlandıran Killian Scott ve Creeley Turner karakterini canlandıran Logan Marshall-Green bulunuyor. Scott’ı Ripper Street ve Strike, Green’i ise Quarry, 24 ve The O.C. dizilerinden tanımaktayız. Oyuncu kadrosunda ayrıca Supernatural, Lucifer, Van Helsing gibi çok sayıdaki seride konuk oyuncu olarak rol almış olan Teach Grant, Sons of Anarchy ve The Path dizilerinde izlediğimiz Sarah Jones, Hell on Wheels kadrosundan anımsadığımız Christopher Heyerdahl da bulunmaktadır.

Buna Göz Atın:  The State Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Tony Tost
Dizi Türü: Western, Suç, Drama
Diğer Oyuncular: Arnold Pinnock, Dan Donohue, Rohan Mead, David Haysom
IMDB: 7.1 (Giriş puanıdır, değişmesi olasıdır.)

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply