Dark Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Birçok başarılı proje sayesinde büyük sükse yapan Netflix, 1 Aralık 2017 tarihi itibariyle bir başka diziyi daha izleyiciyle buluşturdu. İlk sezonu 10 bölümden oluşacak olan Dark konusu incelendiğinde fantastik, suç ve gizem türünde bir dramadır. Seri, Netflix’in Almanya merkezli bir projesidir. Stüdyonun Avrupa açılımının nasibini ülkemiz olarak yakında biz de göreceğiz.

Serinin yaratıcısı büyük beğeni toplayan Who Am I filminin yazarlarından Baran bo Odar’dır. Odar ayrıca dizideki bölümlerde yönetmenlik görevini de üstlenmiştir. Who Am I senaristlerinden Jantje Friese de dizinin yazar kadrosunda yer almaktadır. Yapımcı kadrosunda Erik Barmack (Suburra: La Serie) ve Max Wiedemann (The Lives of Others) öne çıkan isimlerdir.

Dark Dizi Konusu ve Oyuncular

Almanya’nın küçük kasabası Winden civarında kasaba sakinlerinden bir çocuk ortadan kaybolur. Çocuğun kaybolmasıyla birlikte arama çalışmaları başlatılır. Polis belli noktaları çocuğu bulabilmek adına taramaya başlar. Ancak hesapta olmayan bazı tuhaf gelişmeler eşliğinde büyük bir gizem ortaya çıkmaya başlayacaktır.Dark dizi oyuncuları kimlerdir? Oyuncu kadrosunda bizlere tanıdık gelen bazı isimler yer alıyor. Ulrich Nielsen karakterini bol ödüllü Er ist wieder da filminde Adolf Hitler’i oynayan Oliver Masucci canlandırıyor. Jonas rolünde You Are Wanted dizisinden Louis Hoffman, Peter rolünde Who Am I’dan Stephan Kampwirth, Katharina rolünde ise birçok Alman yapımı projede yer almış olan Jördis Triebel karşımıza çıkıyor.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Baran bo Odar
Dizi Türü: Gizem, Drama, Suç
Diğer Oyuncular: Karoline Eichhorn, Maja Schöne, Andreas Pietschmann, Deborah Kaufmann
IMDB: 7.8 (Giriş puanıdır, değişim gösterebilir.)

Netflix’in diğer serileri hakkında hazırladığımız sayfaya göz atarak en iyi yabancı dizilerin tanıtımlarına ulaşabilirsiniz. Buraya tıklayarak ilgili sayfaya erişebilirsiniz.

Buna Göz Atın:  Dirty John Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) - Tanıtım
Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply