Doctor Foster Dizi Konusu ve Oyuncuları (2015) – Tanıtım

0

İlk bölümü 9 Eylül 2015 tarihinde BBC üzerinde yayınlanmaya başlanan Doctor Foster konusu ele alındığında bir drama olarak karşımıza çıkıyor. İlk sezonu 5 bölümden oluşan dizinin ikinci sezonu da 5 bölümden oluşuyor. Bölümlerin ortalama gösterim süresi 60 dakika civarındadır.

Dizinin başsenaristi Mike Bartlett. Kendisi daha önce The Town ismindeki mini dizinin senaristiydi. Ayrıca Doctor Who’nun bir bölümünde yazarlık yapmıştı. Jeremy Lovering (Teachers), Tom Vaughan (The Son), Bruce Goodison (Born to Kill) dizide yönetmenlik yapan isimlerden bazıları. Yapımcı kadrosunda ise şu isimler yer alıyor:

  • Roanna Benn (My Mad Fat Diary)
  • Greg Brenman (The Honorable Woman)
  • Matthew Read (Only God Forgives, Taboo)
  • Christine Healy (Skins)
  • Kate Crowther (Waterloo Road)

Doctor Foster Konusu ve Oyuncuları

Dizi, Gemma Foster’ı merkeze alıyor. Gemma Foster, bir tıp merkezinde doktorluk yapmaktadır. Tom isminde de 12 yaşında bir oğlu vardır. Eşi Simon ile de mutlu bir evlilikleri vardır. Gemma bir gün işe yetişmek için acele ile evde çıkar ve o gün eşinin atkısını boynuna takar. İş yerine geldiğinde, atkıda, orta uzunlukta olan sarı bir saç telini görür. Hemen eşinin kendisini aldattığını düşünür ve oldukça da kuşkulanır. Bu saç teli onun bütün psikolojisini bozar ve gördüğü her sarı saçlı kadına şüphe ile bakar, inceler. Acaba kocası Simon, Gemma’yı gerçekten aldatıyor mudur? Yoksa bu durum sadece bir kuruntudan mı ibarettir?Doctor Foster oyuncuları arasında üç isim ön plana çıkıyor. Gemma Foster karakterini canlandıran Suranne Jones, daha önce İngiliz yapımı birçok dizide rol almıştı. Scoot & Bailey bu dizilerden biri. Simon Foster karakterini ise Bertie Carvel canlandırıyor. Carvel’i de Les Miserables, Jonathan Strange & Mr Norrell, Babylon gibi film ve dizilerden anımsamaktayız.

Buna Göz Atın:  Weird City Konusu ve Oyuncuları (2019) - Tanıtım

Son olarak Jodie Comer’dan bahsedeceğiz. Güzel oyuncu dizide Kate Parks karakteriyle karşımıza çıkıyor. My Mad Fat Diary’de kendisi gösterme fırsatı bulan Parks, daha sonra The White Princess dizisindeki performansıyla zirve yapmıştı.

Doctor Foster Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Mike Bartlett
Dizi Türü: Drama
Diğer Oyuncular: Tom Taylor, Victoria Hamilton, Adam James, Neil Stuke
IMDB: 7.9

Doctor Foster dizi konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler verdik. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply