Electric Dreams Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 17 Eylül 2017 tarihinde Amazon ve CBS işbirliği ile seyirci ile buluşan dizi, ilgi odağı olmayı başardı. İlk sezonu 10 bölümden oluşacak olan Electric Dreams konusu bakımından bir bilim kurgu dizisidir. Her bölümün ortalama gösterim süresi de 1 saat 10 dakika kadardır. Ünlü bilim kurgu yazarı olan Philip K. Dick tarafından yazılmış olan hikâyeler, bu dizisinin konusunu oluşturmakta. Her bölüm, yazarın farklı bir bilim kurgu hikâyesi ile karşılaşacağız.

Dizinin yapımcılığını Lynn Horsford (Boy A, The Mark of Cain), Rupert Ryle-Hodges (Hellraiser, Naked) ve Bryan Cranston (Breaking Bad, Argo, Drive) üstlenmekte. Dizinin senaristliğini ise Philip K. Dick (Blade Runner, Minority Report, Total Recall) yapmakta. Ayrıca dizi, Black Mirror’a benzerliği ile de dikkat çekmektedir. Dizinin oyuncu kadrosu ise fazlasıyla heyecanlandırıcı.

ELECTRIC DREAMS KONUSU VE OYUNCULARI

Electric Dreams’in konusu tamamen bilim kurgu hikâyelerinden oluşmakta ve her bölüm farklı hikâyeler işlenmekte. İlk sezonda yer alan 10 hikâyenin adı: The Hood Maker, Impossible Planet, The Commuter, Real Life, Crazy Diamond, Human is, Kill All Others, Autofac, Safe&Sound, Father Thing.Electric Dreams oyuncuları arasında oldukça tanıdık isimler yer alıyor. Breaking Bad’in unutulmaz yıldızı Bryan Cranston, Game of Thrones’un Robb Stark’ı Richard Madden ve Sör Davos’u Liam Cunningham dizi kadrosunda bulunuyor. Fargo, The Big Lebowski, Boardwalk Empire gibi buram buram kalite kokan yapımlardan hatırladığımız usta aktör Steve Buscemi’yi es geçemeyiz.

Dizide ayrıca True Blood ve X-Men serilerinden tanıdığımız Anna Paquin, Sing Street ve Macbeth filmlerinde izlediğimiz Jack Raynor, Game of Thrones ve The White Princess’ten anımsadığımız Essie Davis, Doctor Strange ve Marco Polo’da seyrettiğimiz Benedict Wong, Empire dizisinden ve Iron Man filminde rol almış olan Terrence Howard gibi birçok ünlü oyuncu Electric Dreams kadrosunda yer almaktadır.

Buna Göz Atın:  Dram ve Komedi: Californication Konusu ve Oyuncuları

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Philip K. Dick
Dizi Türü: Bilim-Kurgu
Kanal: Amazon, CBS
IMDB: 8.0 (Giriş puanıdır, değişebilir.)

Electric Dreams dizi konusu nedir sorusuna cevap vermeye çalıştık. Geniş kapsamlı oyuncu kadrosunu inceledik. Bilim-kurgu türündeki yabancı dizilerden hoşlanıyorsanız buraya tıklayarak bu alandaki dizilerin tanıtımlarına göz atabilirsiniz.

Share.

About Author

Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi. Minnoş bir ev kedisi değil.

Leave A Reply