Emerald City Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 6 Ocak 2017 tarihinde NBC kanalı tarafından yayınlanmaya başlayan Emerald City konusu itibariyle fantastik bir drama olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin, öyküsü Frank Baum’a ait Wizard of Oz serisinden uyarlandığını belirtmek gerekir. NBC kanalı ilk başta bu yapımı 2015 Nisan ayında ekranlara getirmeyi düşünüyordu. Ancak dizi başlamadan iptal edilmişti. Böylece iki senelik bir aranın ardından Emerald City ekranlara taşınmış oldu. Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşmakta, her bir bölümün ortalama gösterim süresi ise 60 dakikadır.

Dizinin senarist kadrosunda iki isim bulunuyor. Matthew Arnold Siberia ve The Door yapımlarında, Josh Friedman ise Terminator: The Sarah Connor Chronicles dizisinde senarist olarak görev almıştı. Dizinin 10 bölümünü yöneten kişi ise Tarsem Singh. Kendisi The Fall, Immortals, Self/less, The Cell gibi filmlerde yönetmenlik yapmıştı. Emerald City dizi konusu hakkında bilgiler vererek devam edelim. Daha sonrasında oyuncu kadrosunu inceleyelim.

Emerald City Konusu ve Oyuncuları

Dorothy Gale, Kansas’ta yaşamına devam eden genç bir kızdır. K9 cinsi köpeğiyle birbirlerine arkadaşlık etmektedirler. Bir gün aniden bir tornado (hortum) çıkar. Tornadonun içinde kalan Dorothy ve köpeği, bu hortumla birlikte başka bir evrene sürüklenir. Büyücülerin, doğaüstü olayların, fantastik figürlerin olduğu bir evrene gelmiştir. Şaşkınlığını üzerinden atmaya çalışan genç kız, ortama ayak uydurabilmek için mücadele etmek zorundadır.

emerald city dorothyDorothy Gale (Adria Arjona): Dizinin başrol oyuncusudur. Hortuma yakalandıktan sonra başına gelen olaylarla yüzleşmek zorundadır. Kendisini birçok televizyon dizisinden hatırlamanız mümkün. True Detective dizisinin 2. sezonunda (6 bölüm), Person of Interest dizisinin 4. sezonunda (2 bölüm) ve Narcos dizisinin ilk sezonunda (1 bölüm) rol almıştır. Little Galicia, Anomalous, The Belko Expreriment filmlerinde rol aldığını da belirtmek gerekir. Geleceği parlak gözüken oyuncular arasında yer alıyor.

Buna Göz Atın:  Incorporated Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) - Tanıtım

emerald city oliver Lucas (Oliver Jackson-Cohen): Emerald City oyuncuları arasında yer alan oyuncu, dizide Lucas karakterine can veriyor. Rol aldığı dizi ve filmler arasında şunlar bulunuyor: Dracula (10 bölüm), Mr Selfridge (6 bölüm), World Without End (8 bölüm), Lark Rise to Candleford (8 bölüm), The Healer, The Raven, Faster ve Going to Distance.


ana ularu emerald city

West (Ana Ularu): Dizideki en önemli isimlerden biri Ana Ularu. West karakterini canlandırıyor. Kariyerli bir oyuncu olduğunu söylemek mümkün. ‘Nereden hatırlıyorum?’ diye düşünüyorsanız cevaplayalım. Kendisini Inferno, Chosen, Die Reise Mit Vater, Index Zero, Serena, The Man Who Was Thursday, Periferic, Youth Without Youth gibi filmlerde izleme şansı bulmuştuk.


vincent donofrio wizardThe Wizard (Vincent D’Onofrio): Geldik dizinin kuşkusuz en çok dikkat çeken oyuncusuna. The Wizard olarak bilinen bir büyücüyü canlandıran Vincent D’Onofrio, bu yapıma kadar rol aldığı birçok film ve dizide göz dolduran performanslara imza atmıştı. Akıllarda iz bırakan en iyi iki performansını Daredevil ve Full Metal Jacket yapımlarında sergilemişti.

Editör: Diziye henüz başlama fırsatı bulamadım. Emerald City hakkında yorumlara baktığımda çok olumlu görüşlere rastladığımı söylemek zor. Özellikle dış kaynaklardan, yani Amerika ve Avrupa izleyicisinden aldığım yorumsal izlenimler, dizinin ikinci sezonu görmesinin zor olduğu yönünde. Reytinglerin yarı yarıya düşmesi Emerald City’nin işini zora sokuyor.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Matthew Arnold, Josh Friedman
Dizi Türü: Fantastik, Drama, Macera
Diğer Oyuncular: Gerran Howell, Jordan Loughran, Isabel Lucas, Mido Hamada
IMDB: 7.4

Emeral City dizi konusu üzerine yorumlarınızı bekliyoruz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply