Feud Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

FX kanalı tarafından ilk bölümü 5 Mart 2017 tarihinde yayınlanan Feud konusu bakımından ilgi çekici bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Oscar ödüllü 1962 yapımı What Ever Happened to Baby Jane? filminin başrol oyuncuları Joan Crawford ve Bette Davis’in arasında yaşananlar, dizinin konusunu belirliyor. İlk sezon toplam 8 bölümden oluşacak. Dizinin şimdiden 2. sezon onayı aldığını belirtmek gerekir. İkinci sezonda Prens Charles ve Prenses Diana arasındaki ilişki işlenecek.

Dizinin yapımcıları arasında Brad Pitt, Tim Minear, Dede Gardner gibi çok önemli isimler bulunuyor. Yaratıcı ve senarist pozisyonunda ise Ryan Murphy (American Horror Story, Glee, Nip/Tuck), Jaffe Cohen ve Micheal Zam (Hit and Runway) yer alıyor. Başrol oyuncuları Jessica Lange ve Susan Sarandon’ın yapımcı olarak da görev aldığını hatırlatalım.

Feud Dizi Konusu

Joan Crawford ve Bette Davis, sinema dünyasındaki önemli aktrisler arasında bulunmaktadır. Amerikan sinemasının öne çıkan yapımlarında rol alan iki oyuncunun birbirinden pek hoşlandıkları söylenemez. Kariyerlerini tekrardan yükselişe geçirmek amacıyla önlerine bir proje gelir. What Ever Happened to Baby Jane? isimli sinema filminde başrolleri paylaşacaklardır.

Dizide iki oyuncunun birbirleriyle olan iletişimlerini, gerginliklerini ve beyaz perde savaşlarını izleyeceğiz. Feud dizi konusu bu yönüyle ele alınacak.

Feud Dizi Oyuncuları, Karakterleri


jessica langeJoan Crawford (Jessica Lange): Sinemanın unutulmaz yıldızlarından birisi olan Joan Crawford’u Jessica Lange canlandırıyor. Kendisini American Horror Story’deki harika perforsmanlarıyla hatırlıyoruz. Rol aldığı film ve diziler şöyle: Horace and Pete (10 bölüm), Big Fish, All That Jazz, Frances, Music Box, Cape Fear, Titus, Broken Flowers, Rob Boy, Sweet Dreams.


susan sarandonBette Davis (Susan Sarandon): Joan Crawford kadar ilgi çekici bir oyuncu olan Bette Davis’i Susan Sarandon canlandırıyor. Dead Man Walking filmiyle Oscar ödülünü kazanmıştı. Kariyerinde öne çıkan yapımlar şöyle: When the Mountains Tremble, This is Democracy Looks Like, Thelma&Louise, The Front Page, Little Woman, Lorenzo’s Oil, Bull Durham, Robot&Frank.

Buna Göz Atın:  Somewhere Between Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım


judy davisHedda Hopper (Judy Davis): Dizideki bir başka ünlü aktris olan Hedda Hopper’ı Judy Davis canlandırıyor. Judy Davis’in kariyeri boyunca 2 kez Oscar’a aday gösterildiğini ve çeşitli festivallerden 45 ödülle döndüğünü belirtmek gerekir. Özellikle Barton Fink filmindeki performansıyla göz doldurmuştu. Rol aldığı diğer önemli yapımlar: Husbands and Wives, A Passage to India, Deconstructing Harry, My Brilliant Career, High Tide, Naked Making Lunch, The Dressmaker.


stanley tucciJack Warner (Stanley Tucci): Warnes Bros’u kardeşiyle birlikte yöneterek büyümesini sağlayan kişidir. Hollywood patronları arasındaki en saygıdeğer insanlar arasındadır. Bu önemli karakteri, Feud oyuncuları arasında bulunan Stanley Tucci canlandırıyor. Kendisi bir kez Oscar’a aday gösterilmiş ve çeşitli festivallerden 29 ödülle dönmüştür. Rol aldığı filmlere göz atacak olursak: Spotlight, The Terminal, Big Night, The Hunger Games, Margin Call, Julie&Julia, Lucky Number Slevin, The Mudge Boy.


zeta jonesOlivia de Havilland (Catherine Zeta-Jones): Oscar ödüllü İngiliz aktris Olivia de Havilland karakterini Catherine Zeta-Jones canlandırıyor. Kendisinin de 2002 yılında kazandığı bir Oscar ödülü bulunmaktadır. Güzel oyuncunun ön plana çıkan filmleriyse şöyle: The Mask of Zorro, The Terminal, Traffic, Side Effects, Ocean’s Twelve, Broken City, The Rebound.


sarah paulsonGeraldine Page (Sarah Paulson): Sekiz kez Oscar’a adaylığından bir akademi ödülü çıkaran Amerikalı oyuncu Geraldine Page’i, American Horror Story’den hatırladığımız Sarah Paulson canlandırıyor. Güzel oyuncuyu Feud haricinde şu film ve dizilerden hatırlayabilirsiniz: Deadwood (9 bölüm), Jack&Jill (33 bölüm), American Gothic (18 bölüm), Cupid (6 bölüm), American Crime Story (11 bölüm), Blue Jay, Carol, Mud, Serenity, Rebel in the Rye, Griffin&Phoenix.


Feud Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Ryan Murphy
Dizi Türü: Drama, Biyografi
Diğer Oyuncular: Jackie Hoffman, Alfred Molina, Alison Wright
IMDB: 8.8 (Giriş puanıdır, değişim görülebilir.)

Feud dizi konusu üzerine yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply