Flowers Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) – Tanıtım

0

İlk bölümü 25 Nisan 2016 tarihinde Channel 4 ve Seeso tarafından yayınlanmaya başlayan Flowers konusu bakımından bir kara komedi olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin ilk sezonu 6 bölümden oluşuyor. Bölümlerin ortalama gösterim süresi 30 dakikadır.

Dizinin yaratıcısı, senaristi ve yönetmeni Will Sharpe. Kendisine bu görevleri yetmemiş olacak ki, bir de dizinin içinde yer alan önemli karakterlerden birini canlandırıyor. Daha önce The Darkest Universe ve Black Pond gibi yapımlarda yazar olarak bulunmuştu. Oyunculuk kariyerinde öne çıkan proje ise Casualty (51 bölüm). Yapımcı kadrosunda ön planda bulunan isimler ise şöyle: Naomi De Pear (Apple Tree Yard, River), Diederick Santer (EastEnders), Jane Featherstone (Broadchurch, Utopia).

Flowers Dizi Konusu ve Oyuncuları

Dizi Flowers ailesinin ilginç yaşamını konu ediniyor. Aile ve çevresindeki kişilerin birbirinden zıt karakterlere sahip olması, bu bireyler arasındaki ilişkiyi bir kara komedi haline getiriyor. Psikolojik olarak sorunlu gözüken baba Maurice, müzik öğretmenliği yapan anne Deborah, lezbiyen bir müzisyen olan Amy, bir mucit olan Donald, ailenin bireyleri arasında bulunuyor. Ayrıca Maurice’nin bunamış annesi Hattie ve eşcinsel bir ressam olan Shun, ailenin iletişimde olduğu diğer kişiler.


Flowers Oyuncuları


julian barrattMaurice (Julian Barratt): Ailemizin babası. Depresif bir kişiliğe sahip. Julian Barratt bir aktör olmasının yanı sıra, kendisinin senarist olarak görev aldığı yapımlar da bulunmaktadır. Kendisinin yer aldığı önemli projelere bakarsak: The Mighty Boosh (21 bölüm), Nathan Barley (7 bölüm), Mindhorn, Bunny and the Bull, The Reckoning, A Field in England.


olivia colmanDeborah (Olivia Colman): Ailemizin annesi. Kendisi bir müzik öğretmeni. Olivia Colman’ı rol aldığı Broadchurch dizisinden hatırlıyoruz. Dizide David Tennant ile mükemmel bir ikili olmuşlardı. Kendisi ayrıca Green Wing (18 bölüm), Beautiful People (12 bölüm), Rev. (19 bölüm), Mr. Sloane (6 bölüm), Peep Show (33 bölüm), The Night Manager (6 bölüm) gibi dizilerde rol almıştır.

Buna Göz Atın:  Baskets Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) - Tanıtım

di martinoAmy (Sophia Di Martino): Ailedeki çocuklardan birisi. Kendisi bir eşcinsel. Müzikle uğraşıyor. Flowers dizisinden önce rol aldığı diziler arasında şunlar bulunmakta: 4 O’Clock Club (11 bölüm), Mount Pleasant (8 bölüm), Casualty (83 bölüm), The Royal Today (46 bölüm).


daniel rigbyDonald (Daniel Rigby): Ailenin oğlanı. Amy ile ikiz kardeşler. Flowers oyuncuları arasında bulunan Daniel Rigby; Jericho (8 bölüm), Undercover (6 bölüm), Big School (9 bölüm), Lilies (7 bölüm) gibi dizilerde rol almıştı.


Diğer Bilgiler


Yönetmen-Yazar: Will Sharpe
Dizi Türü: Komedi, Drama
Diğer Oyuncular: Will Sharpe, Leila Hoffman, Angus Wright, Georgina Campbell
IMDB: 8.1 (Puan değişebilir)

Flowers dizi konusu üzerine yorumlarınızı bekliyoruz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply