Frontier Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) – Tanıtım

0

Kanada-Amerika ortak yapımı tarihi bir drama olarak karşımıza çıkan Frontier dizi konusu bakımından 1800’lü yıllarda Kuzey Amerika’da gerçekleşen kürk ticaretini merkezine alıyor. Dizinin Kanada ayağında Discovery Channel var. Kanada dışına uluslararası dağıtımı ise Netflix üstleniyor. İlk bölüm 6 Kasım 2016 tarihinde yayınlanmıştı. Birinci ve ikinci sezonlar altışar bölümden oluşuyor. Dizinin üçüncü sezonunu büyük ihtimalle göreceğiz.

Dizinin yaratıcıları Peter ve Rob Blackie. İki kardeş daha önce Republic of Doyle dizisinde birlikte çalışmışlardı. Rob Blackie’nin birçok kısa filmin senaristliğini üstlenmiş olduğunu belirtelim. Republic of Doyle ekibinden Kerri MacDonald da dizinin yazar kadrosunda bulunuyor. Yapımcılar arasında ise şu isimler yer almaktadır:

  • Ross Leslie (Reign)
  • Alex Patrick (Caught)
  • Greg Nelson (Orphan Black)
  • Brad Peyton (San Andreas)
  • Sherry White (The Catch)

Frontier Dizi Konusu ve Oyuncuları

Frontier dizisinde gerçekleşen olaylar 18. yüzyılda geçiyor. Bu dönemde Kuzey Amerika’da ana geçimin kaynaklarından biri ve en önemlisi olan kürk ticareti üzerinde yoğunlaşılmıştır. Gün geçtikçe sanayileşen bu ülkede herkes bu durumdan payını almak isteğindedir. Kürk ticaretinin gelişmesi ile beraber en başında yerli insanların geçim kaynağı olan bu konu, artık Avrupalıların da dikkatini çeker. Çok daha fazla para kazanmak için canını hiç düşünmeden ortaya koyan insanların mücadeleleri dizide sürükleyici şekilde işlenmektedir.Frontier oyuncuları kimlerdir? Dizinin şüphesiz en çok ilgi gören ismi Jason Momoa. Game of Thrones’taki Khal Drogo karakteriyle ciddi bir fan kitlesi edinen oyuncu, yakın bir zamanda vizyona girecek olan Justice League filminde Aquaman rolüyle yer alacak. 2018 yılında Aquaman’in solo filminin çıkacağını da belirtelim. Kendisi Frontier’de Declan Harp karakterini canlandırıyor.

Buna Göz Atın:  The Alienist Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) - Tanıtım

Rush, The Theory of Everything filmlerinde izlediğimiz Christian McKay, Terra Nova ve Hemlock Grove’dan tanıdığımız Landon Liboiron, Blackstone dizisinden Jessica Matten ve Sons of Anarchy, Downton Abbey gibi dizilerde bulunmuş olan Zoe Boyle dizide öne çıkan oyunculardır.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Peter Blackie, Rob Blackie
Dizi Türü: Drama, Macera
Diğer Oyuncular: Breanne Hill, Evan Jonigkeit, Allan Hawco, Greg Bryk, Diana Bentley
IMDB: 7.2

Frontier konusu nedir sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Ayrıca oyuncu kadrosuna göz attık. İyi seyirler dileriz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply