Girlboss Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk sezonu 21 Nisan 2017 tarihinde Netflix tarafından yayınlanan Girlboss konusu bakımından bir komedi-drama olarak karşımıza çıkıyor. Sophia Amoruso’nun otobiyografisinden uyarlanan dizinin ilk sezonu 13 bölümden oluşuyor. Bölümlerin gösterim süreleri 24-29 dakika aralığında yayınlanıyor.

Dizinin yaratıcısı New Girl ve 30 Rock gibi dizilerde imzası bulunan Kay Cannon. Yapımcı kadrosunda Charlize Theron’un yanı sıra Christian Ditter (Love, Rosie), Jake Fogelnest (Difficult People), Brittney Segal (Santa Clarita Diet), Sonny Lee (Silicon Valley), Spike Allison Hooper (Game of Thrones) gibi isimler yer alıyor.

Girlboss Konusu

Öncelikle Sophia Amoruso kimdir sorusuna cevap verelim. 22 yaşına kadar hiçbir iş dalında tutunamayan Sophia, hırsızlık yaparak çaldığı eşyaları internet üzerinde satmaya başlar. Nasty Gal ismindeki e-ticaret sitesiyle en hızlı büyüyen firmalardan birinin sahibi olur. Şu anda kendisi bir milyoner. Kendi yaşamını anlattığı Girlboss kitabıyla genç girişimlerin ilham kaynağı olmuştu. Dizi de bu doğrultuda işleniyor. Babasıyla arası pek iyi olmayan Sophia farklı işlerde çalışır, fakat bir türlü dikiş tutturamaz. Bir gün 9 dolara aldığı bir ceketi E-Bay üzerinde açık arttırmaya sunar. Gelen tekliflerin sürekli yükseldiğini görür. Artık geçim kaynağını bulmuştur. Bu sayede günden güne iyi paralar kazanmaya başlayacaktır. Aslında pek aklında olmayan büyük bir imparatorluğun temellerini attığının ise farkında değildir.

Girlboss Oyuncuları

britt robertsonSophia (Britt Robertson): Okulundan ayrılmış, babasıyla görüşmüyor ve rastgele yaşıyor. Sophia için yaşam farklı anlamlar içeriyor. Bu anlamları geliştirebileceğini fark ettiğinde her şey değişiyor. Karaktere Britt Robertson hayat veriyor. Kendisini Under the Dome (15 bölüm), The Secret Circle (22 bölüm), Life Unexpected (26 bölüm) gibi dizilerden anımsıyoruz. Ayrıca Mr. Church, The Longest Ride, The First Time gibi filmlerde rol almıştı.

Buna Göz Atın:  True Blood Konusu ve Oyuncuları

john simmonsShane (Johnny Simmons): Kendisi bir baterist. Sophia ile aralarında duygusal bir bağ var. Girlboss oyuncuları arasında bulunan Johhny Simmons bu karaktere can veriyor. Kendisini Klondike (6 bölüm) dizisinden hatırlayabilirsiniz. Rol aldığı filmlere göz atacak olursak: Whiplash, The Perk of Being a Wallflower, Scott Pilgrim vs. The World, 21 Jump Street, The Conspirator.


ellie reedAnnie (Ellie Reed): Sophia’nın yakın arkadaşlarından. Barmen Dax ile birlikte. Ellie Reed daha önce birkaç dizide konuk oyuncu olarak rol almıştı. Kendisinin içinde yer aldığı en önemli yapımın bu dizi olduğunu söyleyebiliriz. Rol aldığı diziler şöyle: Empire, 2 Broke Girls, Chicago P.D., Betrayal.
.


alphonso mcauleyDax (Alphonso McAuley): Barmenlik yaparak geçimini sürdürüyor. Annie ile birlikteliği var. Karakteri Alphonso McAuley canlandırıyor. Kendisi daha önce The Middle (22 bölüm), Love That Girl! (42 bölüm), Breaking In (20 bölüm) gibi dizilerde rol almıştı. Ayrıca bazı kısa filmlerde yönetmenlik deneyimi yaşadığını da belirtelim.
.


Girlboss Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Kay Cannon
Dizi Türü: Komedi, Drama
Diğer Oyuncular: Amanda Rea, Josh Couch, Becky Poole, Dean Norris
IMDB: 7.7 (Giriş puanıdır. Puanın değişmesi muhtemel.)

Girlboss dizi konusu ve oyuncuları hakkındaki tanıtımımızı beğendiyseniz, diğer bir Netflix projesi olan 13 Reasons Why dizisi üzerine hazırladığımız içeriğe göz atabilirsiniz.

Not: Netflix, ne yazık ki Girlboss dizisini iptal etti. Dizinin ikinci sezonu olmayacak. Sense 8’in de aynı kaderi paylaştığını belirtelim.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply