Glitch Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 9 Temmuz 2017 tarihinde Avustralya’da ABC1 kanalında yayınlanmaya başlanan Glitch konusu bakımından gizem ve bilim-kurgu öğelerini içerisinde barındıran bir drama olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin ikinci sezonunda Netflix’in de imzası bulunuyor. Netflix sayesinde dizi uluslararası bir nitelik kazanmış oldu. Her biri altışar bölümden oluşan iki sezon yayınlanmış durumda. Ortalama gösterim süresi 55-60 dakika civarındadır.

Dizinin yaratıcısı Tony Ayres. Kendisi daha önce Nowhere Boys, Wanted, The Slap, Old School gibi dizilerde senarist olarak görev almıştı. Tony Ayres’a senaryoda Louisie Fox yardımcı oluyor. Fox da çeşitli yerel dizilerde yazar sıfatıyla yer almış bir isim. Dizinin 7 bölümünde yönetmenlik görevi ise Emma Freeman’a teslim edilmiş.

Glitch Konusu ve Oyuncuları

Ufak ve suç oranı çok yüksek olmayan bir taşra kasabasında hayat bütün olağanlığıyla devam etmektedir. Ta ki mezarında ölü olarak durmak yerine tekrar nefes almayı tercih eden kişilerin ortaya çıkmasına kadar… 6 kişi oldukça gizemli bir şekilde yaşama geri döner. Hiçbiri nasıl hayata döndüklerini, kim olduklarını ve hatta nasıl öldüklerini hatırlayamaz. Kasabanın polis memuru James Hayes bu duruma el atar ve bu altı insanı araştırmaya başlar. İpuçlarını takip ettikçe, altı kişinin arasındaki bağlantılar ortaya çıkmaya başlayacaktır. Polis memuru Hayes’in yaşamı değişmek üzeredir.Glitch oyuncuları arasında başrolde Patrick Brammall bulunuyor. Polis memuru James Hayes karakterini canlandırıyor. Kendisi daha önce No Activity (12 bölüm), Offspring (14 bölüm), Upper Middle Bogan (24 bölüm) gibi dizilerde yer almıştı. Dizide dikkat çeken diğer bir isim Emma Booth. Güzel oyuncu Once Upon a Time (3 bölüm), Hounds of Love, Gods of Egypt gibi projelerde bulunmuştu. Sarah Hayes karakterine ise In My Father’s Den filminde rol almış olan Emily Barclay can veriyor.

Buna Göz Atın:  The OA Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) - Detaylı Tanıtım

Dizide ayrıca Genevieve O’Reilly (Rogue One, The Matrix Reloaded), Sean Keenan (Newton’s Law) ve Ned Dennehy (Peaky Blinders, Da Vinci’s Demons) de yer alıyor.

Glitch Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Tony Ayres, Emma Freeman
Dizi Türü: Bilim-Kurgu, Gizem
Diğer Oyuncular: Hannah Monson, Aaron L. McGrath, Rodger Corser, John Leary
IMDB: 7.6

Glitch dizi konusu ve oyuncuları hakkındaki tanıtımımız sona erdi. Diziyle ilgili yorumlarınızı bekliyoruz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply