Goliath Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) – Tanıtım

0

Amazon tarafından ilk sezonun bütün bölümleri 14 Ekim 2016 tarihinde yayınlanan Goliath konusu bakımından bir hukuk draması olarak karşımıza çıkıyor. Başrolde Billy Bob Thornton gibi önemli bir oyuncunun olması, izleyiciler için bu yapımı daha ilgi çekici hale getiriyor. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşmuştu, bölümlerin ortalama gösterim süresi 60 dakikadır. Ayrıca Goliath 2. sezon onayı almıştır.

Dizinin yapımcı kadrosunda Robert Lloyd Lewis ismi ön plana çıkıyor. Kendisinin yapımcı olarak görev aldığı seriler arasında Dexter, Related ve The Brink gibi yapımlar bulunuyor. Dizinin yaratıcılarına göz attığımızda iki ismi görmekteyiz. David E. Kelley son olarak HBO dizisi Big Little Lies’ın senaristleri arasındaydı. Jonathan Shapiro ise The Firm ve The Blacklist gibi yapımlarda senarist olarak bulunmuştu.

Goliath Dizi Konusu ve Oyuncuları 

Billy McBride, kariyerinde ve yaşamında çöküş yaşayan bir avukattır. Bu süre içinde eşinden ve çalıştığı hukuk firmasından ayrılmıştır. Çevresi tarafından alkolik ve tükenmiş bir adam olarak görülmektedir. Durum bu kadar vahim görünüyorken Billy’nin eline bir fırsat geçer. Bu fırsatın içerisinde kariyerini ve saygınlığını geri kazandırabilecek bir dava bulunmaktadır. Davanın çalıştığı eski hukuk firmasını kapsıyor olması, Billy’nin intikam ateşini körükleyecektir.


billy bobBilly McBride (Billy Bob Thornton): Her şeyini kaybetmiş bir adam, ancak intikam arzusunu değil. Goliath oyuncuları arasında bulunan Billy Bob Thornton birçok önemli film ve dizide rol almıştı. Özellikle Fargo performansı dillere destandı. Kendisini anımsayabileceğiniz diğer yapımlar ise şunlar: Armegeddon, Eagle Eye, The Judge, Friday Night Lights, Bandits, A Simple Plan, Bad Santa, Monster’s Ball.


maria belloMichelle McBride (Maria Bello): Dizide Billy’nin eski eşini canlandırıyor. Kendisi fazlasıyla kariyerli bir oyuncu. Önemli yapımların oyuncu kadrosunda yer almıştı. Sıralamak gerekirse: Lights Out, The Confirmation, McFarland USA, Prisoners (Hugh Jackman’ın eşi rolünde), Beautiful Boy, Butterfly on a Wheel, Thank You For Smoking, A History of Violence, Payback.

Buna Göz Atın:  Znaki Dizi Konusu ve Oyuncuları (Tanıtım) - 2018


will hurtDonald Cooperman (William Hurt): Billy’nin düşmanlarından denebilir, Billy’nin çalıştığı eski hukuk firmasının en önemli ismidir. William Hurt denilince akla birçok film geliyor. Kiss of the Spider Woman filmindeki performansıyla 1986 yılında Oscar ödülünü almıştı. Daha sonrasında üç kez daha Oscar’a aday gösterilmiştir. Oyuncunun rol aldığı kayda değer filmler arasında şunlar var: Into the Wild, A History of Violence, Body Heat, Smoke.


tania raymondeBrittany Gold (Tania Raymonde): Billy’nin dostu ve davasında ona yardımcı olacak olan asistanıdır. Güzel oyuncuyu en son olarak yer aldığı The Last Ship dizisinden hatırlayabilirsiniz. Ayrıca rol aldığı diğer yapımlar şunlardır: Switched at Birth (8 bölüm), Death Valley (12 bölüm), Lost (19 bölüm), The O’Keefes (8 bölüm), Malcolm in the Middle (4 bölüm). 2006 yılında Cell Division isminde bir kısa film çekerek yönetmenlik ve senaristlik de yapmıştır.


Goliath Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: David E. Kelley, Jonathan Shapiro
Dizi Türü: Drama
Diğer Oyuncular: Olivia Thirlby, Nina Arianda, Molly Parker, Diana Hopper
IMDB: 8.3

Goliath dizi konusu hakkında yorumlarınızı bekliyoruz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply