Greenhouse Academy Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017)

0

İlk bölümü 8 Eylül 2017 tarihinde Netflix kanalında yayınlanmaya başlayan Amerikan yapımı dizi izleyicinin beğenisine sunuldu ve dizi evrenine giriş yaptı. Şimdiye kadar dizinin ilk sezonu yayınlanmış durumda ve dizinin ilk sezonu 12 bölümden oluşmakta. Greenhouse Academy konusu bakımından dram türünü işleyen bir gençlik dizisi olarak değerlendirilebilir.

Dizinin yaratıcılığını, senaristiliğini ve aynı zamanda yapımcılığını da üstlenen kişi Giora Chamizer (Ha-Hamama, Neighborhood, The Eight)’dir. Dizinin yapımcılığını ayrıca Tamara Rothenberg (The Worst Witch, Project Mc2) ve Orly Atlas (Ha-Hamama, Neighborhood, Criminalized) yapmaktadır. Dizinin bir diğer senaristi ise Paula Yoo (Supergirls, Eureka)’dur. Dizinin her bölümü ortalama 25 dakika sürmektedir.

GREENHOUSE ACADEMY KONUSU VE OYUNCULARI

Hayley ve Alex adlı genç kardeşler, elit kabul edilebilecek bir yatılı okula kabul edilirler. Bu yatılı okulda kafalarını kurcalamaya başlayan bazı sorular oluşmaya başlar. Hayley ve Alex kardeşleri aşk ve rekabet sarar. Ayrıca yakın zamanda kaybetmiş oldukları, çok sevdikleri anneleri ile ilgili de bir gizemin yolunu gözlemektedirler.Greenhouse Academy oyuncuları arasında genç isimler ağırlıkta. Hayley karakterini canlandıran Ariel Mortman’ın içinde yer aldığı ilk dizi projesi. Genç oyuncunun bu diziden sonra kariyer basamaklarını tırmanabileceğini kestirmek güç değil. Diğer bir başrol oyuncusu ise Finn Roberts. Dizide Alex Woods karakterine can veriyor. Kendisi daha önce Side Effects, Shameless, 20th Century Woman gibi projelerde yer almıştı. Heartland dizisinin 93 bölümünde rol almış Jessica Amlee, dizide Jackie Sanders karakterini oynamakta. The Walking Dead ve Into the Badlands gibi popüler dizilerde bulunmuş Benjamin Papac’i ise Max Miller rolünde izliyoruz. Dizide ayrıca Chris O’Neal (How to Rock), Nadine Ellis (Timeless, Training Day) gibi oyuncular da yer alıyor.

Buna Göz Atın:  Ghost Wars Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Giora Chamizer
Dizi Türü: Gençlik, Drama
Kanal: Netflix
IMDB: 5.8 (Giriş puanıdır. Değişmesi muhtemel.)

Greenhouse Academy dizi konusu üzerine bilgiler verdik. Diziyle ilgili yorumlarınızı panelden gerçekleştirebilirsiniz. Netflix’in bir diğer gençlik draması 13 Reasons Why hakkındaki tanıtımımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Share.

About Author

Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi. Minnoş bir ev kedisi değil.

Leave A Reply