Gypsy Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Netflix, 30 Haziran 2017 tarihi itibariyle yeni bir projeyle karşımıza çıktı. Naomi Watts’ın başrolde olduğu Gypsy konusu ve kurgusu bakımından drama dalında ilgi çekici bir dizi niteliği taşıyor. İkinci sezon onayını alabileceğini düşündüğümüz dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor. Bölümlerin gösterim süresi 55-60 dk. bandında.

Dizinin yaratıcısı Lisa Rubin. Rubin’in ilk dizi-film projesi olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Daha önce Yara with the Long  Blond Hair ismindeki bir kısa filmin yönetmenliğini yapmıştı. Lisa Rubin’e senaryoda yine genç bir isim olan Jonathan Caren yardımcı oluyor. Dizinin 10 bölümünün senaryosunda imzası var.

Gypsy’nin yapımcı kadrosunda dikkat çeken ilk isim Naomi Watts. Oyunculuğunun yanı sıra prodüksiyon alanında da kendisini görmekteyiz. Diğer yapımcılar arasında oldukça önemli isimler var. Tek tek incelersek:

  • Tim Bevan (The Big Lebowski, Fargo, Rush)
  • Brad Carpenter (Boardwalk Empire, Nurse Jackie)
  • Liza Chasin (The Theory of Everything, Baby Driver)
  • Eric Fellner (Shaun of the Dead)
  • Sean Jablonski (Nip/Tuck)
  • Sneha Koorse (Daredevil, The Americans)
  • Jessica Mecklenburg (Stranger Things)
  • Rudd Simmons (The Road)
  • Andrew Stearn (Shameless)
  • Sam Taylor-Johnson (Fifty Shades of Grey)

Gypsy Konusu ve Oyuncuları

Jean Holloway bir terapist olarak geçimini sağlayan güçlü bir kadındır. Bir şirkette yönetici olan Micheal Holloway ile evlidir ve bu evlilikten Dolly adında bir kız çocuğu vardır. Dışarıdan bakıldığında mutlu bir aile yaşamına sahip olduğu düşünülse de, Jean için bazı şeyler değişmek üzeredir.

Senelerdir terapist olarak insanların sorunlarını dinleyen ve onlara çözüm önerileri sunan Jean, bir gün gittiği Rabbit Hole (Tavşan Deliği) ismindeki kafede, ilgisini çeken bir kadınla tanışır. Sidney, Rabbit Hole’da garson olarak çalışan güzel bir kadındır. Geceleri sahneye çıkabilecek kadar iyi bir sese sahiptir. Zaman içinde Sidney ve Jean arasında karşı konulamaz bir çekim başlayacak, fakat Jean’in bir hastası ve Sidney arasındaki detaylar ortaya çıkmaya başladıkça her şey karmakarışık bir hal alacaktır.

Buna Göz Atın:  Killjoys Dizi Konusu ve Oyuncuları (2015) - Tanıtım


Jean Holloway: Kendini arayan ve bu yolda kendi sandığı salt karakterinden fazlasıyla uzaklaşan bir terapist. Naomi Watts’ı King Kong, The Ring, Mulholland Dr. gibi filmlerden anımsıyoruz.

Sidney: Asi bir ruha sahip. Hayatını istediği gibi yaşamak istiyor. Bu hayatın içinde Jean de var. Karaktere can veren Sophie Cookson’ı Kingsman: The Secret Service filminden hatırlayabilirsiniz.

Micheal Holloway: Eşi Jean’de yaşanan değişimlerin farkında varması an meselesi. Ayrıca kızına çok düşkün bir baba. Karakteri Big Fish, Almost Famous, Watchmen, Spotlight gibi filmlerde rol almış olan Billy Crudup canlandırıyor.

Sam Duffy: Jean’in bir hastası. Eski sevgili sendromu yaşıyor. Bu yüzden Jean’in yardımına ihtiyacı var. Ancak işler o kadar basit değil. Bu karaktere ise Gypsy oyuncuları arasında bulunan Karl Glusman hayat veriyor. Kendisini Nocturnal Animals, The Neon Demon gibi filmlerde izleme fırsatı bulmuştuk.

Bu oyunculara ek olarak;

Alexis karakterine Melanie Liburd (Dark Matter),
Larin karakterine Poorna Jagannathan (The Night Of),
Allison karakterine Lucy Boynton (Sing Street),
Claire karakterine Brenda Vaccaro (Midnight Cowboy) can veriyor.

Gypsy Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Lisa Rubin, Jonathan Caren
Dizi Türü: Drama, Gerilim
Diğer Oyuncular: Maren Heary, Frank Deal, Kimberly Quinn, Brooke Bloom
IMDB: 8.2 (Puan değişebilir)

Gypsy dizi konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler verdik. Diziyle ilgili yorumlarınızı panelden bildirebilirsiniz. Netflix dizileri arasında bulunan diğer dizilerin tanıtımlarına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply