Halt and Catch Fire Dizi Konusu ve Oyuncuları (2014) – Tanıtım

0

İlk bölümü 1 Haziran 2014 tarihinde AMC kanalı aracılığı ile seyirciye sunulmuştur. Halt and Catch Fire konusu bakımından teknolojiyi ele alan bir drama dizisidir. Dizi, adını eski bir bilgisayar kodundan almaktadır. Dizi 4 sezondan oluşmaktadır ve her sezon 10 bölümden meydana gelmektedir. Her bölüm 40 dakikadan oluşmaktadır.  

Dizinin yaratıcısı Christopher Cantwell ve Christopher C. Rogers olarak karşımıza çıkıyor. Her iki senaristin de dizi ve film evrenindeki en önemli projesi bu proje diyebiliriz. Onlara senaryo kısmında yardımcı olan isimler ise Jamie Pachino (Chicago P.D.) ve Zack Whedon (Deadwood, Fringe). Yapımcılar arasında ise şu kişiler yer almaktadır:

  • Melissa Bernstein (Breaking Bad, Better Caul Saul)
  • Jeff Freilich (Burn Notice)
  • Mark Johnson (Breaking Bad, Rain Man, The Notebook)
  • Jonathan Lisco (Animal Kingdom, Southland)

Halt and Catch Fire Konusu ve Oyuncuları

1980’li senelerde geçen dizi, bilgisayar ve internet devrimini konu almaktadır. 198 senesinde başlayan hikaye, küçük bir teknoloji şirketini ele almaktadır. Bu küçük şirketin adı Cardiff Electric’tir ve büyük şirketlere rakip olabilmek amacı ile eski bir IBM çalışanını işe alır. Hikaye böylelikle başlar.Halt and Catch Fire oyuncuları arasında tanıdık bir isim yer alıyor. Hobbit’in Thranduil’i, Guardians of the Galaxy’nin Ronan’ı, The Fall’un Roy Walker’ı Lee Pace dizinin başrol oyuncusu. Kendisi Joe MacMillan karakterine can veriyor. Gone Girl, Batman v Superman, Argo, 12 Years a Slave filmlerinde izleme fırsatı bulduğumuz Scoot McNairy ise dizide Gordon Clark karakteriyle yer almaktadır. Black Mirror, The Martian gibi yapımlarda rol alan ve Blade Runner 2049 filminin oyuncu kadrosunda bulunan Mackenzie Davis, dizide Cameron Howe rolünde.

Buna Göz Atın:  Quiz Dizi Konusu ve Oyuncuları (2020) - Tanıtım

Narcos izleyenlerin tanıyacağı bir oyuncu olan Kerry Bishe’i Donna Clark, Outcast ve Brockmire kadrosunda bulunan Toby Huss’ı ise John Bosworth karakteriyle izliyoruz.

Halt and Catch Fire Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Christopher Cantwell, Christopher C. Rogers
Dizi Türü: Drama
Diğer Oyuncular: August Emerson, Alana Cavanaugh, Nick Pupo, Cooper Andrews
IMDB: 8.3

Halt and Catch Fire dizi konusu ve oyuncu kadrosu hakkında çeşitli bilgiler sunduk. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply