Happy Valley Dizi Konusu ve Oyuncuları (2014) – Tanıtım

0

İlk bölümü 29 Nisan 2014 tarihinde yayınlanan Happy Valley dizisi, BBC kanalı aracılığı ile izleyiciyle buluşturuldu. Dizinin 3 sezonu bulunuyor ve her sezon 6 bölümden meydana geliyor. Her bölümün ortalama gösterim süresi ise 58 dakika kadar. Happy Valley konusu bakımından drama ve suç türlerini başarılı bir şekilde işliyor.

Dizinin yapımcıları arasında Nicola Shindler (Clocking Off) ve Sally Wainwright (Scott & Bailey) bulunuyor. Dizinin yaratıcısı da olan Sally Wainwright, aynı zamanda dizinin senaristliğini de üstlenmekte.

Happy Valley Konu ve Oyuncular

Batı Yorkshire kasabasında çalışan Polis Çavuşu Catherine Cawood, bundan 8 yıl önce intihar edip hayatını kaybeden kızının acısını hala yaşamaktadır. Kızına tecavüz edip intihar süsü ermiş olduğundan şüphe ettiği bir uyuşturucu satıcısı olan Tommy Lee Royce’un hapis cezası sona ermiş ve kasabaya dönmüştür. Kız kardeşi ise uyuşturucu tedavisi görmektedir. Catherine bir taraftan kız kardeşinin tedavisiyle uğraşıyorken bir yandan da kasabanın büyük uyuşturucu sorunu ile de ilgilenmek zorundadır. Tüm bunlar yaşanırken kasabada ortaya çıkan bir insan kaçırma olayı ise tüm işlerin çığırından çıkmasına sebep olur.Happy Valley dizi oyuncuları ve karakterleri kimlerdir? Başrolde Catherine Cawood karakterini Last Tango in Halifax dizisinden Sarah Lancashire, Tommy Lee karakterini McMafia dizisinden James Norton, Clare karakterini Downton Abbey dizisinden Siobhan Finneran, Ann karakterini Peaky Blinders’dan Charlie Murphy ve Shafiq karakterini Will kadrosundan Shane Zaza canlandırmaktadır.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Sally Wainwright
Dizi Türü: Suç, Polisiye
Diğer Oyuncular: Rick Warden, Karl Davies, Jill Baker, Kevin Doyle
IMDB: 8.5

Buna Göz Atın:  Good Behavior Konusu ve Oyuncuları - Tanıtım (2016)
Share.

About Author

Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi. Minnoş bir ev kedisi değil.

Leave A Reply