Harlots Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Detaylı Tanıtım

0

Pilot bölümü 27 Mart 2017 tarihinde Hulu üzerinde yayınlanan Harlots konusu bakımından tarihi bir drama olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin hikayesi 1763 yılında Londra’da geçiyor. Birbirine rakip olan genelev sahibi iki kadın ve bu rekabetin ortasında kalan genç kızların öyküsü, Londra’nın o dönemki sosyolojik yapısıyla birlikte işleniyor. İlk sezonun toplam 8 bölümden oluşması bekleniyor.

Dizinin yaratıcıları ve yapımcıları olarak Moira Buffuni (Jane Eyre, Viceroy’s House) ve Alison Newman (EastEnders) isimleri görüyoruz. Yapımcı kadrosunda yer alan diğer kişiler ise şöyle: Elizabeth Binns (Stan Lee’s Lucky Man), Alison Carpenter (Yonderland), Debra Hayward (Les Miserables, Atonement), Alison Owen (Me Before You, Shaun of the Dead), Lawrence Till (Shameless U.K., Mr Selfridge).

Harlots Konusu 

Viktorya dönemi öncesi Londra’da her beş kadından biri bedenini satarak geçimini sürdürmektedir. İngiliz aristokrasisinde söz sahibi kişiler bu kadınların bedenlerini satın almaktadır. İngiltere böyle bir toplumsal yapının içindeyken bazı kadınlar genelev işleterek para kazanır. Bu kadınlardan biri olan Margaret Wells, Londra’da genelev işleterek gelir elde eden bir kadındır. Çalıştırdığı kızlarını yüksek meblağlara pazarlar. Müşterileri genellikle İngiliz asilzadeleridir. Ancak bir gün tutucu bir grup tarafından baskına uğrar. Tutucular fahişeleri günahkarlar olarak tanımlamaktadır. Bu baskın sonrasında Margaret Wells mahkemede hakim karşına çıkar. Suçlamaları reddeder. Hakim davayı düşürür ve 100 pound’lık bir cezayı uygun görür. Ancak Margaret’ın bu cezayı ödeyecek parası yoktur. Çareyi öz kızını pazarlamakta bulacaktır!

Margaret Wells’in bu durumundan faydalanan kişi rakibi Lydia Quigley’dir. Kendisi de bir genelev işletmektedir. Wells’e göre işlettiği genelev daha elittir. Wells’i yolundan çekerek, Londra’nın en elit genelevine sahip olmayı arzular.  Margaret’ın kızlarından birini kendisi için çalışmaya ikna eder ve rakibine büyük bir çelme takar.

Harlots Oyuncuları


samantha mortonMargaret Wells (Samantha Morton): Charlotte ve Lucy’nin annesi. Genelevine yapılan baskın sonrasında zor durumlara düşüyor. Öz kızlarını satabilecek kadar tehlikeli biri. Karaktere Samantha Morton can veriyor. Kendisini önemli filmlerde izlemiştik. Sıralayacak olursak: Minority Report, In America, Her, Control, Synecdoche New York, The Messenger, John Carter.

Buna Göz Atın:  The 100 Dizi Konusu ve Oyuncuları (2014) - Tanıtım

lesley manvilleLydia Quigley (Lesley Manville): Margaret’ın en önemli rakibi. Rakibinin düşüşünden büyük faydalar görebilir. Bu yüzden sonuna kadar Margaret’ın üzerine gitmek istiyor. Baskın yapan tutucuları kışkırtıyor. Karaktere Harlots oyuncuları arasında bulunan Lesley Manville hayat veriyor. Rol aldığı dizi ve filmler arasında şu yapımlar öne çıkıyor: Mayday (5 bölüm), River (6 bölüm), All or Nothing, Another Year, Maleficent, Womb.


jessica brown findlayCharlotte (Jessica Brown Findlay): Bir İngiliz asilzadesiyle ilişkisi bulunan Margaret’ın öz kızı. Annesinin mahkemeye çıkarılmasının ardından ona yardım etmek istiyor. Ancak annesinin kendisini henüz 12 yaşındayken bir başkasına sattığını unutmamış. Jessica Brown Findlay, Harlots öncesinde Downton Abbey (20 bölüm) dizisinde rol almıştı. Ayrıca Victor Frankenstein, Lullaby, Albatross, This Beautiful Fantastic gibi filmlerde yer almıştır.


eloise smythLucy (Eloise Smyth): Annesiyle birlikte yaşıyor. Genelevde çalışan kızlarla arkadaş. Bir bakire olduğu için değeri çok yüksek. Annesi de Lucy’yi en yüksek değere pazarlamayı düşünüyor. Karakteri genç oyuncu Eloise Smyth canlandırıyor. Kendisi daha önce Fortitude (9 bölüm) ve The Frankenstein Cronicles (6 bölüm) gibi dizilerde rol almıştı.


Harlots Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Moira Buffini, Alison Newman
Dizi Türü: Dram, Tarihi, Erotik
Diğer Oyuncular: Alexa Davies, Rory Fleck Byrne, Dorothy Atkinson
IMDB: 7.2 (Giriş puanıdır, değişebilir.)

Harlots dizi konusu ile ilgili görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz. Bir diğer Hulu projesi olan, Aaron Paul, Hugh Dancy, Michelle Monaghan gibi önemli oyuncuları kadrosunda barındıran The Path dizisiyle ilgili tanıtımımıza göz atabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply