Hinterland Dizi Konusu ve Oyuncuları (2014) – Tanıtım

0

İlk bölümü 28 Nisan 2014 tarihinde yayınlanan ve izleyici ile ilk olarak Galler kanalı aracılığıyla buluşturulan Hinterland dizisi toplam 3 sezondan oluşuyor. Her sezon da 4 bölümden meydana geliyor ve her bölümün ortalama gösterim süresi 1 saat 30 dakika kadar. Hinterland konusu bakımından suç, drama ve gizem türlerini işlemekte. Dizi, Galler’den sonra S4C kanalında resmi biçimde yayınlandı. Sonrasında BBC One Wales’da da gösterime başladı.

Dizinin yapımcıları arasında Ed Talfan (The Passing, Bypass) ve Ed Thomas bulunmakta. Dizinin senaristliğini ise Mark Andrew (The Passing) üstlenmekte.

Hinterland Konu ve Oyuncular

Senelerce Londra Polis Teşkilatı’nda çalışıp sonrasında Galler’deki Aberystwyth’e geçen Tom Mathias, burada dedektifliğe devam etmek ister. Aberystwhty’de 4 kişiden oluşan bir ekibin başına gelen Tom Mathias, ilk iş gününde kendisini bir cinayet davasının içinde bulur. Ölen kadın Helen Jenkins’in cinayetini küçük ekibiyle birlikte araştırmaya koyulur. Böylece olaylar gelişir.Hinterland oyuncu kadrosunda iki isim ön plana çıkıyor. Tom Mathias karakterini Poldark dizisinden hatırladığımız ve birçok yerel serinin oyuncu kadrosunda yer almış olan Richard Harrington canlandırıyor. Cerys Jones karakterine ise Keeping Faith kadrosundan Hannah Daniel hayat veriyor.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Mark Andrew, Ed Thomas
Dizi Türü: Polisiye, Suç
Diğer Oyuncular: Mali Harries, Alex Harries, Aneirin Hughes, Geraint Morgan
IMDB: 7.6

Buna Göz Atın:  Hightown Dizi Konusu ve Oyuncuları (2020) - Tanıtım
Share.

About Author

Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi. Minnoş bir ev kedisi değil.

Leave A Reply