Informer Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) – Tanıtım

0

İlk bölümü BBC One kanalı tarafından 16 Ekim 2018 tarihinde izleyiciye sunulan Informer konusu incelendiğinde polisiye bir gerilim olarak karşımıza çıkıyor. Çoğu İngiliz dizisinde olduğu gibi bu seride de ilk sezondaki bölüm sayısı az, 6 bölüm sipariş edilmiş.

Dizinin yönetmenliğini Doctor Who, In the Flesh gibi projelerde yer almış olan Jonny Campbell üstleniyor. Senaryo alanında ise Rory Haines ve Sohrab Noshirvani görev alıyor.

Informer Konu ve Oyuncular

Bu polisiye gerilim serisinde odak karakter Raza Shar. Doğu Londra’da yaşamını sürdüren bir Pakistanlı olan Raza, Terörle Mücadele timinde görevli Gabe Waters tarafından baskıya uğrar. Bu baskının nedeni Gabe’in Raza’yı muhbir olarak kullanmak istemesidir. Gabe’in geçmişindeki gizemler bir yana, onun yanında idealist Holly Morten da katılır. Holly’nin merakı Waters için bir problem teşkil etmektedir, aynı zamanda Raza’dan gelecek bilgiler de terörle mücadele soruşturmasının seyrini değiştirecektir.

Informer Oyuncular

Informer oyuncu kadrosunda Peaky Blinders dizisinden anımsayabileceğiniz Paddy Considine, The Diary of A Teenage Girl ve Carrie Pilby gibi filmlerde yer almış olan Bel Powley ve ekran karşına ilk kez Informer dizisi ile çıkmış olan Nabhaan Rizwan bulunmaktadır.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Jonny Campbell
Dizi Türü: Polisiye, Gerilim, Suç
Diğer Oyuncular: Sharon D. Clarke, Arinze Kene, Jessica Raine, Elizabeth Rider
IMDB: 7.6 (Puan değişebilir)

Buna Göz Atın:  Hightown Dizi Konusu ve Oyuncuları (2020) - Tanıtım
Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply