Inhumans Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Marvel’ın ABC kanalıyla işbirliği sonucunda görücüye çıkarılan Inhumans konusu bakımından diğer Marvel projeleriyle aynı evrende geçiyor. Agents of Shield dizisinde tanıştığımız, Terrigen gazına maruz kalarak ortaya çıkan Naİnsan türünün atalarını bu yapımda izleyeceğiz. Sinematik evrene televizyon üzerinden dahil olan dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşacak. Bölümlerin ortalama gösterim süresi 43 dakikadır. Dizinin ilk olarak IMAX’ta gösterime girdiğini ek olarak hatırlatalım.

Dizinin yaratıcısı Scott Buck. Kendisi MCU’ya Iron Fist ile giriş yapmıştı. Daha önce de Dexter ve Six Feet Under gibi dizilerde yapımcı olarak görev almıştı. Bütün Marvel yapımlarında olduğu gibi Stan Lee ve Jack Kirby’in Inhumans’ta imzası bulunuyor. Yapımcılar arasında ise şu isimler var:

  • Geoffrey Colo (Agents of Shield)
  • Paul D. Goldman (Daredevil, The Defenders)
  • Jean Higgins (Lost)
  • Vail Romeyn (Batman Begins, X-Men)
  • Chris Fisher (Person of Interest, The Magicians)

Inhumans Konusu ve Oyuncuları

Inhumans poster

Attilan şehrinde yaşamını sürdüren nainsanlar insanüstü süper güçlere sahip kişilerden oluşmaktadır. Inhumanların kralı olarak bilinen Black Bolt ve kraliyet ailesi Attilan’da hüküm sürmektedir. Black Bolt’un kardeşi Maximus’un ihanetine uğramasıyla kraliyet ailesi özyurtlarından kovulur. Tekrar bir araya gelerek Maximus’u alt etmeleri gerekecektir.Inhumans oyuncuları ve canlandırdıkları karakterlerin özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:

Black Bolt: Sadece ses çıkarmasıyla şehirleri alt üst edebilecek eşsiz bir yeteneğe sahiptir. Sesiyle birlikte çevreye dağılan supersonic dalgalar yıkıcı ve yok edici kuvvettedir. Yeteneğini kontrol edebilmesi için eğitimlerden geçmiştir. Türünün kralı olarak bilinir. Karakteri Hell on Wheels’ten tanıdığımız Anson Mount canlandırıyor.

Medusa: Black Bolt’un eşidir. Politik beceri isteyen konulara kendisi bakar. Saçlarını bir savaş silahı olarak kullanır. Karakteri Graceland, Breakout Kings dizilerinde izlediğimiz Serinda Swan canlandırıyor.

Buna Göz Atın:  The Alienist Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) - Tanıtım

Maximus: Black Bolt’un kardeşidir. Zihin kontrolü gibi üst seviye bir yeteneğe sahiptir. Zekasının ve yapabileceklerinin sınırı yoktur. Karaktere Game of Thrones’un Ramsay Bolton’u Iwan Rheon hayat veriyor.

Crystal: Medusa’nın kardeşidir. Ateş, su, hava ve toprağı kontrol edebilmektedir. Karaktere Isabelle Cornish can veriyor. Kendisinin en ciddi deneyimi bu diziyle birlikte gerçekleşiyor.

Gorgon: Black Bolt’un kuzenidir. Ayakları toynak şeklindedir. Bu toynakları kullanarak yıkıcı nitelikte saldırılar gerçekleştirebilir. Genç inhumanları eğiten kişidir. Karakteri yazar, yapımcı ve aktör Eme Ikwuakor canlandırmaktadır.

Karnak: Black Bolt’un bir başka kuzenidir. Yakın dövüşte ustadır, dövüş sanatlarını ustalıkla kullanabilir. Karakteri Lost ve Night Shift’ten hatırladığımız Ken Leung canlandırıyor.

Inhumans Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Scott Buck
Dizi Türü: Fantastik, Aksiyon
Diğer Oyuncular: Ellen Woglom, Mike Moh, Henry Ian Cusick, Sonya Balmores
Kanal: ABC
IMDB: 5.2 (Puan değişebilir.)

Inhumans dizi konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler verdik. Diziyle ilgili görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply