Into the Badlands Dizi Konusu ve Oyuncuları – Detaylı Tanıtım

0

AMC tarafından ilk bölümü 15 Kasım 2015 tarihinde yayınlanan Into the Badlands konusu bakımından dövüş sanatları, kan ve vahşet içeren bir aksiyon olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin ilk sezonu 6 bölümden oluşmuştu. İkinci sezon için sipariş edilen bölüm sayısı 10 oldu. Bölümlerin ekrandaki gösterim süresi ortalama 42 dakikadır.

Dizinin yaratıcıları Alfred Gough ve Miles Millar. İki isim de The Shannara Chronicles ve Smallville gibi dizilerde birlikte çalışmışlardı. Ayrıca ortak çalıştıkları filmler arasında Spider-Man 2 ve I am Number Four yapımları ön plana çıkıyor.

Into the Badlands Dizi Konusu

Dünya üzerinde yaşanan büyük savaşlar, kaçınılmaz bir değişimi peşinde getirmiştir. Kaos, karmaşa, korku, karanlık ve ölümden kaçmaya çalışan insanlar, ‘çorak araziler’ adı verilen bölgeye gelerek kurtarıcılarına teslim olurlar. Bu kurtarıcılar yedi kişidir, her biri kendi bölgesinin baronudur. Bölgelerini simgeleyen kalelerde yaşarlar. Baronların ölümcül orduları vardır. Birbirleriyle ticaret anlaşmaları yaparlar. Anlaşma bozulduğu andan itibaren, başlayacak olan savaşa kimse engel olamaz. Baronlar kurdukları feodalite içinde sınırsız yetkilere sahiptir. İstedikleri kadar eş alabilirler, kimseye hesap vermek gibi bir durumları yoktur. Ayrıca bu dünyada kullanılan silahlar sadece ucu keskin olanlardır. Bıçak, balta, mızrak, kılıç…

Baron Quinn’in en güvendiği savaşçısı ve fedaisi olan Sunny, baron tarafından verilen emirleri yerine getiren ve ölümcül dövüş yetenekleriyle düşmanlarına korku salan bir kırpıcıdır. Kırpıcılar, küçük yaşlarda sert eğitimlerden geçirilen acımasız katillerdir. Sunny bir gün motoruyla gezip bölge taraması yaparken, bir grup insanın infaz edilip yolun kenarına atıldıklarına şahit olur. Bu katliamı gerçekleştirenleri bulması ve onlardan hesap sorması çok uzun zaman almayacaktır. İşini bitirdikten sonra bu grubun esir tuttuğu bir çocuk bulur. Çocuğa kendisiyle birlikte gelmesini ve barona sadakat yemini etmesini teklif eder. Ancak bu çocuk normal biri değildir. Daha önce hiç kimsenin şahit olmadığı özel bir yeteneğe sahiptir.

Into the Badlands Oyuncuları


daniel wuSunny (Daniel Wu): Baron Quinn’in en güvendiği kırpıcıdır. Düşmanlarını ölümcül yetenekleri sayesinde alt eder. Kırpıcıların aile kurması yasak, ancak Sunny sevgilisi Veil’e gönlünü kaptırmış durumda. Daniel Wu ağırlıklı olarak Hong Kong yapımı filmlerde rol almış bir oyuncu. Into the Badlands kendisinin ilk dizi projesi.


marton csokasQuinn (Marton Csokas): Bölgesinin baronu. Oldukça otoriter ve güç sahibi bir adam. Sunny’ye olan güveni tam. Marton Csokas’ı birçok yapımdan hatırlayabilirsiniz. Lord of the Rings serisinin 2. ve 3. filmlerinde Celeborn karakterini canlandırmıştı. Kendisini anımsayabileceğiniz diğer yapımlar: True Crimes, Burn Your Maps, The Equalizer, Kingdom of Heaven.

Buna Göz Atın:  The Capture Dizi Konusu ve Oyuncuları (2019) - Tanıtım

orla bradyLydia (Orla Brady): Baron Quinn’in eşi. Kocasını seviyor, fakat araya başka kadınların girmesinden hiç hoşnut değil. Into the Badlands oyuncuları arasında bulunan Orla Brady’i şu yapımlardan hatırlayabilirsiniz: American Odyssey (9 bölüm), Fringe (5 bölüm), Mistresses (16 bölüm),  Family Law (43 bölüm)


oliver starkRyder (Oliver Stark): Baron Quinn’in oğlu. Babasının Sunny’yi sürekli ön plana çıkarmasından mutlu değil. Oliver Stark’ı Mindgamers ve Underworld: Blood Wars gibi filmlerde izlemiştik. Bu dizinin oyuncu için bir kariyer basamağı olduğu söylemek yanlış olmayacaktır.


Jade (Sarah Bolger): Baron Quinn’in yeni eşi. Baronların istedikleri sayıda eş alma hakları bulunduğundan, genç ve güzel Jade baronun yeni gözdesi haline geliyor. Güzel oyuncuyu Once Upon A Time (16 bölüm), The Tudors (23 bölüm), In America, My All-American, Kiss Me gibi dizi ve filmlerden anımsayabilirsiniz.


madeleine mantockVeil (Madeleine Mantock): Sunny’nin kalbini kaptırdığı kadın. Veil’in Sunny ile birlikte bir aile kurmak gibi planları var. Ancak bunun cezası idamla yargılanmak… Oyuncunun rol aldığı diziler arasında şunlar var: Casualty (36 bölüm), The Tomorrow People (22 bölüm).


emily beechamThe Widow (Emily Beecham): Çorak arazilerde bulunan baronlardan bir diğeri. Eşi öldükten sonra bölgesinin kontrolünü eline almış. Seksi bir ölüm meleği denilebilir! Emily Beecham’ın Into the Badlands öncesi rol aldığı bazı yapımlara göz atarsak: The Village (12 bölüm), Daphne, The Calling, 28 Weeks Later.


Tilda ve M.K.


ally ioannadiesTilda (Ally Ioannides): The Widow’ın kızı. Annesi gibi dövüş sanatlarında oldukça yetenekli biri. M.K’ye yardımcı oluyor. Kendisini Parenthood (7 bölüm) dizisinden hatırlayabilirsiniz. Ally Ioannides’in rol aldığı diğer yapımlar arasında genelde kısa filmler bulunuyor. Oyuncu için Into the Badlands’ın içinde bulunduğu en önemli proje olduğunu söyleyebiliriz.


aramis knightM.K. (Aramis Knight): Dizinin en ilgi çekici karakterini sona sakladık. Sunny’nin bulduğu bir çocuk olan M.K, annesini bulmaya çalışan bir göçebe. Kendisini özel biri haline getiren bir yeteneğe sahip… Kendisi daha önce Dexter’ın 3 bölümünde rol almıştı. Ayrıca Ender’s Game filminde oyuncuyu izlemiştik. The Dark Knight Rises’ta ufak bir sahnesi bulunuyordu. Guardians of the Galaxy Vol. 2 kadrosuna katıldığını belirtelim.


Into the Badlands Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Alfred Gough, Miles Millar
Dizi Türü: Aksiyon, Macera
Diğer Oyuncular: Benjamin Papac, Mike Seal, Stephan Lang
IMDB: 8.1

Into the Badlands dizi konusu üzerine yorumlarınızı bekliyoruz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply