iZombie Dizi Konusu ve Oyuncuları (2015) – Tanıtım

0

Yayınladığı fantastik dizilerle birlikte kendisine her daim sadık bir izleyici kitlesi yaratabilen CW, özellikle Arrow, Supergirl ve Flash gibi DC Comics karakterlerini ekrana taşıyarak reytinglerde istediği seviyeleri yakalayabilmişti. CW bu doğrultuda bir başka DC Comics ürünü olan iZombie dizisinin pilot bölümünü 17 Mart 2015 tarihinde ekranlara taşıdı. Dizinin ilk sezonu 13 bölümden oluşurken, ikinci sezon için çekilen bölüm sayısı 19’a kadar çıkarıldı. Üçüncü sezonun ise ilk sezonda olduğu gibi 13 bölümden oluşması planlanıyor.

iZombie konusu ve kurgusu sayesinde seyirciyi elinde tutmayı başarmıştı. Dizinin yaratıcıları arasında Veronica Mars dizisinde beraber çalışan Rob Thomas ve Diane Ruggiero yer alıyor. Rob Thomas ayrıca 90210 dizisinde, Diane Ruggiero ise That’s Life dizisinde prodüksiyon ekibinin içinde bulunmuştu. Dizinin yapımcıları arasında Joseph Berger-Davis (NYPD Blue, The Practice), Scott Graham (Smallville, The 100), Danielle Stokdyk (Veronica Mars) gibi isimler öne çıkıyor.

iZombie Dizi Konusu

Bir hastanede çalışan Liv Moore, nişanlısının onay verdiği bir parti teklifini kabul eder. Hatta nişanlısı Liv’e ‘En kötü ne olabilir ki?’ diyerek destek verir. Bir teknede düzenlenen partiye katılan Liv’in başına olabilecek en kötü şey gelmiştir. Parti devam ederken birden bire herkes birbirine saldırmaya başlar. Kendisi de saldırıya uğrar ve sonrasında denize düşer. Uyandığında bir ceset torbasının içindedir. Hala hayatta olmasının tek bir açıklaması vardır: Liv bir zombiye dönüşmüştür.

Zombiye dönüştükten sonra adli tıpta çalışmaya başlar. Bunun nedeni ise Liv’in beyin yiyerek beslenmesi gerektiğidir. Beyin yiyemediği her dakika daha vahşi bir hal almaktadır. Adli tıpta çok sayıda ceset olduğu için beslenmesi kolaylaşır. Ayrıca zombi olarak bazı yetenekler kazanmıştır. Beynini yediği kişinin anılarına erişebilmektedir. Hatta yediği kişilerin yeteneklerini bile edinebilmektedir. Birlikte çalıştığı otopsi uzmanı Dr. Ravi Chakrabarti, Liv’in zombi olduğunun farkına varır ve ona yardım etmeye başlar. İnsanların ondan şüphelenmemesi için Liv’i bir medyum olarak tanıtırlar.

Buna Göz Atın:  Superstition Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

iZombie Oyuncuları


rose mciverLiv Moore (Rose McIver): Dizinin merkezindeki karakter. Katıldığı partiden bir zombi olarak dönüyor. Artık hayat Liv için eskisinden çok daha farklı olacak. Dedektif Clive Banineaux’a cinayetlerin çözülmesinde yardımcı olmaya başlıyor. Karaktere hayat veren isim Rose McIver. Kendisi daha önce Masters of Sex (8 bölüm), Once Upon A Time (9 bölüm) gibi dizilerde rol almıştı.


rahul kohliRavi Chakrabarti (Rahul Kohli): Kendisi bir otopsi uzmanı. Asistanı Liv Moore ile birlikte çalışıyor. Onun zombi olduğunu ilk fark eden kişi. Liv’e karşı büyük bir merakı var. Onun sırrını saklamaya çalışıyor. iZombie oyuncuları arasında bulunan Rahul Kohli bu diziden önce kadrolu bir yapımda yer almamıştı. Genellikle kısa filmlerde rol almıştı. Konuk oyuncu olarak Supergirl, Holby City gibi dizilerde bulunmuştu.


goodwin malcolmClive Babineaux (Malcolm Goodwin): Kendisi bir polis memuru. Cinayet masasında görevli. Liv’in bir zombi olduğundan haberi yok. Onu bir medyum olarak biliyor. Liv’den gelen yardımlarla cinayetleri çözüyor. Karaktere Malcolm Goodwin can veriyor. Kendisini Breakout Kings (23 bölüm) dizisinden anımsayabilirsiniz. Rol aldığı filmler arasında şu yapımlar var: Mississippi Damned, Not Quite College, The Lazarus Project.


david andersBlaine DeBeers (David Anders): Utopium adında bir uyuşturucuyu tekne partisine götürerek ortalığın karışmasına neden olan kişi. Kendisi aynı Liv gibi bir zombi. Karakteri canlandıran David Anders’i Alias (56 bölüm), Heroes (15 bölüm), 24 (6 bölüm), The Vampire Diaries (14 bölüm) ve Once Upon A Time (15 bölüm) gibi dizilerden hatırlayabilirsiniz.


iZombie Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Rob Thomas, Diane Ruggiero
Dizi Türü: Komedi, Suç, Fantastik
Diğer Oyuncular: Robert Buckley, Aly Michalka, Bryce Hodgson, Leanne Lapp
IMDB: 8.0

iZombie dizi konusu üzerine yorumlarınızı bekliyoruz. Zombi konulu dizilerden hoşlananlar için hazırladığımız Santa Clarita Diet isimli Netflix dizisinin tanıtımına göz atabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply