Jessica Jones Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

0

Amerika’nın en iyi kanalları arasında bulunan ve yakın zamanda Türkiye pazarına giren Netflix, bir Marvel dizisi olan Daredevil’dan sonra Jessica Jones’u yayınladı. 20 Kasım 2005 tarihinde kanal tarafından dizinin bütün bölümleri yayınlanınca dizi severler için “bir gecede bir sezon etkinlikleri” başlamış oldu. Marvel evreninin Hell’s Kitchen şubesinde geçen Jessica Jones konusu, kanal tarafından yayınlanan Daredevil ve Luke Cage dizileri ile bağlantılar taşıyor. Hell’s Kitchen şehrinde suçlulara karşı savaşan süper kahramanların hikayeleri ayrı dizilerde anlatılıyor, ancak The Defenders dizisinin başlamasıyla dört süper kahramanın hikayesi tek bir yapımda anlatılmış olacak. (Iron Fist henüz yayınlanmadı)

Dizinin yönetmenliğinde Melissa Rosenberg ismini görüyoruz. Kendisi Dexter ve The O.C. gibi önemli dizilerin yönetmen kadrosunda yer almıştı.

jessica jones konusu

Jessica Jones Konusu

Jessica Jones, Hell’s Kitchen şehrinde özel dedektiflik yaparak geçimini sağlamaktadır. Geçmişinde yaşadığı kötü olaylar nedeniyle hayata karşı bomboş hisseder, hissizliğine alkol bağımlılığı ile anlam katar. Hayatını mahveden Kilgrave’ye karşı nefret duymaktadır, bu nefretin kaynağı ise korkudur. Çünkü Kilgrave insanların zihnini kontrol edebilen bir sosyopattır. Jessica’ya hiç istemediği şeyler yaptırmış ve onun bir cinayet işlemesine yol açmıştır.

Jessica Jones bir gün Kilgrave’in şehre geri döndüğünü öğrenir ve bu durumdan dolayı dehşete düşer. Kendisine ulaşmaya çalıştığı fark eder ve kendince önlemler almaya çalışır. Ancak ne yaparsa yapsın Kilgrave ona ulaşacaktır. Bu sırada işi sırasında tanıştığı Luke Cage ile yakınlaşır. Cage ile olan yakınlaşması ve Kilgrave’in ortaya çıkmasıyla birçok soru işareti ortadan kalkmaya başlayacaktır.

jessica jones konusu kilgrave

 

Jessica Jones Editör Yorumu

Diziyi fazlasıyla beğendiğimi söyleyebilirim. Marvel filmlerinde pek göremediğimiz karanlık tarafı ve ağır tempoyu Netflix’in çıkardığı Marvel dizilerinde görebiliyoruz. Dizinin en az Daredevil kadar çarpıcı olduğunu düşünmekle beraber, olaylar çözüldükçe ortaya çıkan bağlantıların mükemmel kurgulandığını düşünüyorum. Jessica Jones dizi konusu bakımından Luke Cage dizisine bağlanıyor, zaten The Defenders dizisinde o bağlantıların hepsini ana karakterler üzerinden göreceğiz.

Jessica Jones Oyuncuları

Dizinin oyuncu kadrosunda ilk göze çarpan kişi doğal olarak Krysten Ritter. Kendisini Breaking Bad dizisinden hatırlıyoruz. Doctor Who’nun efsanesi David Tennant’ı sosyopat bir karakterle birlikte görmek ise muhteşem bir deneyim oluyor. Matrix’in Trinity’si Carrie-Anne Moss da dizi kadrosunda yer alıyor.

Buna Göz Atın:  Deadwood Dizi Konusu ve Oyuncuları (2004) - Tanıtım

Jessica Jones (Krysten Ritter)

jessica jones konusu krysten ritter

Alkolik, mutsuz, tedirgin, gergin, cesur, seksi… Jessica’yı tanımlamak için birçok kelimeden yararlanabiliriz! İntikam arayışındaki Jess’in tek bir amacı var: Kilgrave.

Güzel oyuncuyu Gilmore Girls, Veronica Mars, Don’t Trust the B in Apartment 23 ve Breaking Bad gibi dizilerde izlemiştik.

Kilgrave (David Tennant)

jessica jones konusu david tennant

Zihin kontrolü gibi bir güce sahip olmak ister miydiniz? Kilgrave tam olarak bu güce sahip ve onu durdurabilecek tek bir kişi var.

David Tennant ismini duyunca şüphesiz akıllara Doctor Who dizisi geliyor. Kariyerinde birçok önemli film ve dizi yer alan oyuncuyu Broadchurch dizisinde de izleme şansı bulmuştuk.

Trish Walker (Rachael Taylor)

jessica jones konusu trish

Popüler bir radyocu olan Trish Walker Jessica’nın yakın arkadaşıdır. Kilgrave tehlikesine o da maruz kalacaktır.

Rachael Taylor Transformers filmiyle dikkat çekmişti. 666 Park Avenue, Crisis ve Grey’s Anatomy dizileri oyuncular rol aldığı yapımlardan birkaçı.

Luke Cage (Mike Colter)

jessica jones konusu luke cage

Kalın derisi sayesinde bıçaklama, silahla vurulma, patlayan bombanın altında kalma gibi durumlardan yara almadan çıkabilen Luke Cage, Jessica ile tanıştıktan sonra çok önemli bir gerçeğe ulaşacaktır.

Mike Colter’ı Luke Cage, Agent X, The Following ve The Good Wife gibi dizilerden hatırlamaktayız.

Jeri Hogarth (Carrie-Anne Moss)

jessica jones konusu matrix

Güçlü bir kadın olan Jeri Hogarth aynı zamanda eşcinsel bir kadındır. Kilgrave tehlikesinden payına düşeni alacaktır.

Efsanevi Matrix serisinin unutulmaz karakteri Trinity’ye can veren Carrie-Anne Moss önemli bir oyunculuk kariyerine sahip. Kült yapımlardan biri olan Memento filmindeki oyunculuğu takdire şayandı. Disturbia ve Unthinkable gibi önemli filmlerde rol almıştı.

Malcolm Ducasse (Eka Darville)

jessica jones konusu malcolm

Bir türlü ayık gezmeyi başaramayan Malcolm’a Jessica yardımcı oluyor. Ancak Kilgrave Jess’e karşı Malcolm’ı kullanmak istiyor.

Spartacus: Blood and Sand, The Originals ve Empire oyuncunun rol aldığı dizilerden bazıları.

Jessica Jones Diğer Bilgiler

Yönetmen: Melissa Rosenberg
Dizi Türü: Aksiyon, Dram, Fantastik, Suç
Diğer Oyuncular: Wil Traval, Susie Abromeit, Erin Moriarty, Robin Weigert
IMDB: 8.2

Editör Puanı: 8.5

Jessica Jones konusu hakkında eklemek istedikleriniz varsa, alt tarafta bulunan yorum kısmına görüşlerinizi yazabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply