Jordskott Dizi Konusu ve Oyuncuları (2015) – Tanıtım

0

İlk bölümü 16 Şubat 2015 tarihinde İsveç Kanalı SVT üzerinde yayınlanmaya başlayan Jordskott konusu ve türü incelendiğinde fantastizm, drama ve gizem ögelerini içinde bulunduran bir seridir. İlk sezonu on bölümden oluşurken, ikinci sezon için sekiz bölüm kanal tarafından sipariş edilmiştir. Bölümlerin ekrandaki süresi 60 dakika civarındadır.

Dizinin yaratıcısı Henrik Björn’dür. Ayrıca kendisinin kariyerindeki ilk senaristlik tecrübesidir. Björn’e senaryo alanında eşlik eden isimlerin neredeyse hepsi İskandinavya kökenlidir. Yapımcılar arasında İsveç, Danimarka ve Norveç’li yöneticiler yer almaktadır.

Jordskott Dizi Konusu ve Oyuncuları

Yedi yıl önce Dedektif Eva Thörnblad’ın kızı Josefine, Silverhöjd kasabasındaki ormanlık bir arazide kaybolmuştur. Bütün arama çalışmalarına rağmen küçük Josefine bulunamamış, kızın kasabadaki gölde boğulmuş olabileceği düşünülmüştür. Ancak Eva kızının öldüğünü düşünmez ve aradan geçen senelere rağmen araştırmalarını sürdürür. Babasının vefatından sonra Silverhöjd’e geri dönen Eva, bir başka kız çocuğunun daha kaybolduğunu öğrenir. Bu olaya dahil olmaya başlar ve kendi kızının kaybolmasıyla ilgili ipuçları keşfeder.

Jordskott dizi

Jordskott oyuncuları kimlerdir? Başrolde Eva karakterine Moa Gammel can veriyor. Gammel’in bütün kariyeri İsveç ve Danimarka yapımı dizilerde geçmiştir. Diğer oyuncular arasında Göran Ragnerstam, Richard Forsgren, Happy Jankell, Henrik Knutsson gibi isimler yer almaktadır.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Henrik Björn
Dizi Türü: Drama, Fantastik, Gizem
Kanal: SVT
IMDB: 7.2

İskandinav dizilerine ilgi duyuyorsanız Svartsjön dizisiyle ilgili tanıtımımıza da göz atabilirsiniz.

Buna Göz Atın:  Great News Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım
Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply