Kingdom Dizi Konusu ve Oyuncuları (2019) – Tanıtım

0

Kore dizilerinin ve zombi konulu projelerin popülerliği düşünüldüğünde Netflix’in bu konuda adım atmasına şaşırmamak gerekir. Platformun önem verdiği projeler arasında yer alan Kingdom konusu doğal olarak zombi salgını. Ancak dizideki hikayenin orijinalliği ve politik entrikaların da yer alması bu diziyi izlenebilir kılıyor. İlk sezonu 25 Ocak 2019 tarihinde yayınlanan Kingdom dizisi altı bölümden oluşuyor ve 2. sezon onayını da almış durumda.

Kingdom dizisi

Dizinin senaristi Kore projelerinin yükselen ismi Kim Eun-hee’dir. Yönetmenlik koltuğunda ise başarılı projelerde yer almış olan Seong-hun Kim oturmaktadır. Yapımcı kadrosunda Netflix’in uluslararası desteğiyle birlikte genel olarak yerel isimler görev almaktadır.

Kingdom Konu ve Oyuncular

Kore’de imparatorluk zor zamanlar geçirmektedir. Japon saldırılarına karşı verilen savaşlarda bitkin düşen yönetim tekrar ayağa kalkmak için adımlar atar. Ancak hükümdar bir salgın hastalığın pençesinde yaşam mücadelesi vermektedir. Bu hastalık bir türlü tedavi edilememekte, hükümdarın durumu ise meclisten ve halktan saklanmaktadır. Hatta Veliaht Prens dahi babasının hastalığı hakkında bilgi alamamaktadır.

Kingdom dizi

Veliaht prensin karıştığı düşünülen bir ihanet sonucunda imparatorluk çalkalanmaya başlar. Prens ise hastalığın gizemlerini çözebilmek adına babasını tedavi eden doktoru bulmaya gider. Bu yolculuğu esnasında hastalıkla birebir olarak karşılaşacaktır. İnsanları et ve kan arzulayan birer canavara dönüştüren bu hastalık kolay bir şekilde diğer insanlara bulaşabilmekte, canavarlar sayılarını bir ordu seviyesine çıkarabilmektedir. Veliaht prensin sorumluluğu giderek artacaktır.Kingdom dizi oyuncuları ve karakterleri kimlerdir? Dizinin merkezinde bulunan veliaht prens karakterini Ji Hoon Ju canlandırmaktadır. Hastalığın yayılmaya birinci elden şahit olan hemşire Seobi karakterini Doona Bae canlandırırken, bu oyuncuyu Sense8 ve Cloud Atlas izleyicileri yakından tanıyacaktır.

Buna Göz Atın:  1983 Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) - Tanıtım

Prensin yakın koruması ve yaveri olan Muyeong rolünde Sang Ho Kim, meclis başkanı ve hükümdarın eşinin babası Cho rolünde ise Seung Ryong Ryu yer almaktadır.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Seong Hun Kim, Kim Eun Hee
Dizi Türü: Gerilim, Aksiyon
Platform: Netflix
IMDB: 8.4 (Puan değişebilir)

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply