Klondike Dizi Konusu ve Oyuncuları (2014) – Tanıtım

0

20-22 Ocak 2014 tarihleri arasında Discovery Channel’da yayınlanan Klondike dizi konusu bakımından bir western-macera dramasıdır. Mini-dizi formatı ile ekrana gelen dizinin sezonu 3 bölümden oluşmaktadır. Dizi, zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Birçok tanıdık ismi bu yapımda görmekteyiz.

Dizinin senarist kadrosunda Charlotte Gray, Paul Scheuring (Prison Break), Joshua Goldin (Darkman) ve Rachel Abramowitz yer alıyor. 3 bölümün yönetmenliğini ise Simon Cellan Jones (Shooter, Ballers) üstlenmektedir. Yapımcı kadrosuna baktığımızda şu isimleri görüyoruz:

  • Michael Frislev (Fargo)
  • Clayton Krueger (Killing Reagan)
  • Chad Oakes (On the Road)
  • Ridley Scott (The Martian, Taboo)
  • Clara George (Defiance)

Klondike Konusu ve Oyuncuları

1900’lü senelerin başına doğru, Kanada’daki Yukon eyaletinde ve Klondike adındaki bölgede bir altın madeni bulunmuştur. Bu olayı duymuş olan birçok insan, kısa yoldan emek vermeden zengin olmak amacı ile bu altın madeninin peşine düşmüştür. Yüzlerce, hatta binlerce insandan iki kişi de Bill ve Byron’dur. Bu ikilinin işi hiç de kolay değildir ve zorlu koşullarda karşılarındaki binlerce rakip ile mücadele etmeleri gerekmektedir. Bölgede altın olduğunun dedikodusu yayıldıkça ve gerçek olduğu kişiden kişiye aktarıldıkça madenin peşine düşen insan sayısı daha da çok artacaktır ve insanlar, altınlar için hiç düşünmeden birbirlerini öldürmeyi göze alacaklardır.Klondike oyuncuları arasında önemli isimler var. Göze ilk çarpan kişi Richard Madden. Game of Thrones’un Robb Stark’ını dizide Bill Haskell karakteriyle izliyoruz. Limitless, Sucker Punch, Bright Star gibi filmlerden tanıdığımız Abbie Cornish ise Belinda rolünde karşımıza çıkıyor. Son olarak Pure Genius ve Prison Break kadrosunda bulunan Augustus Prew, Into the Badlans dizisinde izlediğimiz Marton Csokas, 2017’nin yeni dizisi Tin Star kadrosunda gördüğümüz Tim Roth ve The Last Kingdom’da rol almış olan Ian Hart diğer öne çıkan oyunculardır.

Buna Göz Atın:  The Last Kingdom Dizi Konusu ve Oyuncuları - Tanıtım

Diğer oyuncular ise şöyle:

  • Greg Lawson (Wynonna Earp)
  • Conor Leslie (Shots Fired)
  • Sam Shepard (Bloodline, Mud, Midnight Special)
  • Tim Blake Nelson (Lincoln, The Icredible Hulk)
  • Johnny Simmons (Girlboss)

Klondike Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Simon Cellan Jones, Paul Scheuring
Dizi Türü: Macera, Dram
Kanal: Discovery Channel
IMDB: 7.5

Klondike konusu nedir sorusuna cevap vermeye çalıştık. Ek olarak oyuncu kadrosundaki isimlere göz attık. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply