Knightfall Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 6 Aralık 2017 tarihinde History Channel bünyesinde yayınlanmaya başlanan Knightfall konusu bakımından ortaçağ temalı tarihi bir macera-drama olarak karşımıza çıkıyor. İlk sezonu on bölümden oluşması planlanan serinin bölümleri 50-60 dakika civarındaki sürelerle ekrana taşınıyor.

Dizinin yaratıcıları ve aynı zamanda sorumluları Richard Rayner ve Don Handfield’tır. Yönetmen kadrosunda ise Douglas Mackinnon (Doctor Who) ve David Petrarca’nın (Game of Thrones) yanı sıra Türk yönetmen Metin Hüseyin de yer almaktadır. Metin Hüseyin daha önce Outlander, Shameless, Agent Carter gibi farklı türdeki serilerde çalışmıştı. Yapımcılara baktığımızda ise öne çıkan isimler arasında Alex Shevchenko (Daredevil), David Minkowski (Genius), Matthew Stillman (Legends) bulunmaktadır.

Knightfall Konu ve Oyuncular

Tapınak Şövalyeleri olarak bilinen Haçlı birliklerinin politik ve askeri sadakat, Tanrı inancı, kardeşlik gibi kavramları üzerinden dizi işlenmektedir. 14. yüzyılın kasvetli ve kaotik döneminde geçen konu, Tapınak Şövalyeleri’nin lideri durumundaki Landry ile kurgusal bir hikayeye bağlanmaktadır. Hristiyanlığın mitleri arasında bulunan 13. Cuma ve kutsal kase gibi kavramları dizinin içinde görürken, Landry ve yoldaşlarının mücadelelerine tanık olmaktayız.Knightfall oyuncuları kimlerdir? Başrol pozisyonunda Landry karakterine Tom Cullen can veriyor. Kendisini son olarak Kit Harington’ın da rol aldığı Gunpowder isimli mini seride izleme fırsatı bulmuştuk. Gawain karakterini The Tudors’tan Padraic Delaney, Tancrede karakterini Spartacus’ten Simon Merrells, Queen Joan karakterini War & Peace dizisinden Olivia Ross canlandırıyor.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Don Handfield, Richard Rayner
Dizi Türü: Tarihi, Savaş
Kanal: History Channel
IMDB: 6.5 (Puan değişebilir)

Buna Göz Atın:  SWAT Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım
Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply