Legends of Tomorrow Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

0

İlk bölümü 21 Ocak 2016 tarihinde CW kanalı tarafından yayınlanan Legends of Tomorrow konusu bakımından bir DC Comics dizisidir. İlk sezonu toplam 16 bölümden oluşmuştu. İkinci sezon için sipariş edilen bölüm sayısı 17 olarak belirlendi. Bölümler 42 dakikalık gösterimlerle yayınlanıyor.

Dizinin yapımcıları arasında diğer DC (Arrow, Supergirl, Flash) dizilerinde görev almış kişiler bulunuyor. Senarist ve yaratıcı olarak şu isimleri görmekteyiz: Marc Guggenheim (Arrow), Greg Berlanti (Arrow, Flash, Supergirl), Phil Klemmer (Forever, Chuck), Andrew Kreisberg (Arrow, Supergirl, Flash).

Legends of Tomorrow Dizi Konusu

Dizinin baş kötüsü Vandal Savage’in amacı dünyayı ele geçirmektedir. Bu hedefine giderek yaklaşmaktadır. Bir zaman lordu olan Rip Hunter, bu duruma isyan eder ve Savage’e karşı savaşarak onu durdurmak ister. Düşüncelerini bağlı olduğu konseyle paylaşır, fakat istediği desteği alamaz. Durumun ciddiyeti karşısında bir şeyler yapmak zorundadır. 2166 yılından 2016’a yılına uzanan bir zaman yolculuğu gerçekleştirir. Savage’i durdurabilmek adına bir ekip toplar. Ekipte kahramanlar olduğu gibi kanun kaçakları da bulunmaktadır.

Editör: DC dizilerine biraz mesafeli yaklaştığım için Legends of Tomorrow’a karşı içimde bir izleme isteği pek oluşmadı. Ancak dizinin diğer DC dizileriyle bağlantılı olması Arrow, Flash ve Supergirl gibi dizileri izleyenler için önemli bir durum oluşturuyor. Aynı Daredevil ve diğer Hell’s Kitchen karakterlerinin dizilerinde olduğu gibi… Bu arada Legends of Tomorrow 3. sezon onayını aldı. Bilginize…

Legends of Tomorrow Oyuncuları, Karakterleri


arthur darvillRip Hunter (Arthur Darvill): Vandal Savage’i durdurmak isteyen bir zaman lordudur. Geçmişe yolculuk yaparak kendisine bir ekip kuracaktır. Kendisini Doctor Who (27 bölüm), Broadchurch (26 bölüm), Little Dorrit (7 bölüm), Pelican Blood, Robin Hood, Sex&Drugs&Rock’n&Roll gibi yapımlardan hatırlayabilirsiniz.

 


victor garberDr. Martin Stein (Victor Garber): Oldukça zeki bir karakter. Zaman yolculuğuna büyük ilgisi bulunuyor. Firestorm’un beyin gücü. Victor Garber’ı şu yapımlardan hatırlayabilirsiniz: Flash (10 bölüm), Power (11 bölüm), The Slap (8 bölüm), Deception (11 bölüm), Alias (105 bölüm), Eli Stone (26 bölüm), Titanic, Sicario, Milk, Argo, Exotica, Home Room.

Buna Göz Atın:  FreeRayShawn Dizi Konusu ve Oyuncuları (2020) - Tanıtım

franz dramehJefferson Jackson (Franz Drameh): Başarılı bir futbol oyuncusudur, fakat sakatlanır ve futbol hayalleri suya düşer. Kendisi Firestorm’un kas gücüdür. Legends of Tomorrow oyuncuları arasında bulunan Franz Drameh’i Some Girls (9 bölüm), River (2 bölüm), Flash (2 bölüm), Edge of Tomorrow, Attack the Block gibi yapımlardan anımsayabilirsiniz.


brandon routhAtom/Ray Palmer (Brandon Routh): Bilim üzerine büyük çalışmaları var. İcat ettiği kostüm sayesinde boyutunu küçültebiliyor. Bir nevi Ant-Man denilebilir. Kendisini Arrow (20 bölüm), Chosen (6 bölüm), Partners (13 bölüm), Chuck (12 bölüm) gibi dizilerden tanımaktayız. Superman Returns filminde Clark Kent’i canlandırdığını hatırlatmak gerekir.


caity lotzWhite Cannary/Sara Lance (Caity Lotz): Starling City’nin koruyucularından olan Sara Lance kendisine gelen teklif sonucunda zaman lordunun ekibine katılır. Caity Lotz’u Arrow’da (31 bölüm) izlemiştik. Ayrıca Mad Men (5 bölüm) ve Death Valley (11 bölüm) gibi dizilerde rol almıştır.


amy pembertonGideon (Amy Pemberton): Diğer DC dizilerinden tanıdığımız bir karakter. Amy Pemberton can veriyor. Kendisinin içinde yer aldığı en önemli projenin bu dizi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır…


wentworth millerLeonard Snart (Wentworth Miller): Buz silahıyla gezen bir hırsız. Değerli şeyleri çalmayı seviyor. Captain Cold ismiyle çevresine nam salmış. Karakteri Prison Break’in unutulmaz yıldızı Wentworth Miller canlandırıyor. Kendisini bir kez daha Prison Break dizisinde izleyeceğimizi hatırlatalım.


dominic purcellMick Rory (Dominic Purcell): Ateşe karşı enteresan bir ilgisi var. O ateş vücudunun büyük bir kısmının yanmasına neden olmuş, fakat bu durum onun ilgisini azaltmamış. Bir alev silahına sahip. Pek aklıyla hareket eden bir karakter değil. Daha çok macera peşinde. Karakteri Prison Break’in diğer bir yıldızı Dominic Purcell canlandırıyor.


Legends of Tomorrow Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Greg Berlanti, Andrew Kriesberg, Phil Klemmer, Marc Guggenheim
Dizi Türü: Fantastik, Aksiyon, Bilim-Kurgu
Diğer Oyuncular: Maisie Richardson-Sellers, Nick Zano, Ciara Renee, Casper Crump
IMDB: 7.1

Legends of Tomorrow dizi konusu üzerine yorumlarınızı bekliyoruz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply