Lethal Weapon Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

Amerikan FOX kanalı tarafından ilk bölümü 21 Eylül 2016 tarihinde yayınlanan Lethal Weapon konusu olarak bir film uyarlamasıdır. Daha doğrusu Mel Gibson ve Danny Glover’ın rol aldığı dört filmlik “Lethal Weapon” serisinin dizi hali. Dizinin ilk sezonu 18 bölümden oluşuyor, bölümlerin gösterim süresi 42-45 dakika arasında değişiyor. Dizinin yapımcı-yazar kadrosunda iki isim dikkat çekiyor. Matthew Miller’ı Forever (22 bölüm), Chuck (66 bölüm), The 100 (13 bölüm) yapımcı kadrosunda görmüştük. Andy Callahan ise bu diziden önce Person of Interest (7 bölüm) dizisinin yazarlığını yapmıştı. “Lethal Weapon konusu nedir?” sorusuna yanıt vermeye çalışalım. Ardından oyuncu ve karakter listesini inceleyelim.

Lethal Weapon Konusu

Martin Riggs eski bir ordu mensubudur. Daha sonrasında polis olmaya karar vermiştir. Eşini ve bebeğini kaybetmesiyle Los Angeles’a yerleşir. LAPD içinde aktif görev almaya başlayan Riggs için “yaşam” pek bir anlam ifade etmemektedir. Kaybettiklerini düşünür ve daha fazla kaybedebileceği bir şey olmadığını anlar. LAPD’deki ortağı Roger Murtaugh olacaktır. Roger oldukça esprili ve neşeli bir dedektiftir. Kalp rahatsızlığı geçirdiği için eski günlerdeki gibi rahat hareket edememektedir. Ancak bu durum yeni ortağının gelmesiyle değişecektir. İki dedektif aksiyon dolu maceraların içinde kendilerini bulurlar. Davaları çözebilmek için birbirlerinden destek alırlar. LAPD’nin en sıkı ortakları olacaklardır. 

Lethal Weapon Oyuncuları

lethal weapon konusu

 

Martin Riggs (Clayne Crawford): Eşini ve bebeğini kaybetmesinden sonra Martin Riggs’in hayata bakışı değişmiştir. Ölümden korkmaz, ölümle adeta dans eder. Operasyonlarda izlediği stratejiler hayatına bedel olabilir, ancak kendisi bunu pek umursamıyor. Lethal Weapon dizi oyuncuları arasında bulunan Clayne Crawford’un rol aldığı diziler arasında şunlar var: Rectify (30 bölüm), Rogue (5 bölüm), Jericho (5 bölüm), 24 (9 bölüm), The Glades (7 bölüm).

Roger Murtaugh (Damon Wayans): Aile babası, üç çocuk sahibi. Rahatsızlığı nedeniyle kendisine dikkat etmeye çalışıyor. Ancak yeni ortağı sayesinde bu pek mümkün olmuyor. Damon Wayans hem senarist hem oyuncu. Birçok dizide kendisini bu görevlerde izledik. My Wife and Kids (123 bölüm) dizisinde aktör ve senarist olarak yer almıştı.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Matthew Miller, Andy Callahan
Dizi Türü: Aksiyon, Suç
Diğer Oyuncular: Keesha Sharp, Kevin Rahm, Jordana Brewster, Michelle Mitchenor
IMDB: 7.9

Lethal Weapon dizi konusu üzerine yorumlarınızı bekliyoruz. Dizi hakkındaki düşüncelerinizi aktarabilirsiniz.

Buna Göz Atın:  The Mire Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) - Tanıtım
Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply