Lucifer Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) – Tanıtım

0

İlk bölümü FOX kanalı tarafından 25 Ocak 2016 tarihinde yayınlanan yapım; fantastik, komedi ve drama ögelerine sahip bir yabancı dizidir. DC Comics karakteri “Lucifer” baz alınarak diz oluşturulmuştur. İlk sezonu 13 bölümden oluşmuştu, ikinci sezonunda bölüm sayısı 22’ye çıkarıldı. Her bölüm 42 dk.’dan oluşuyor. Reyting rakamlarına bakıldığında ortalama dört milyon izleyicinin diziye sadık olduğunu görülüyor. İlk sezonun ilk bölümü 7 milyonu aşan bir izleyici kitlesine ulaşmıştı. Özellikle Türkiye’de yoğun bir ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Dizinin üçüncü sezon onayı aldığını hatırlatalım. Lucifer konusu üzerine bilgiler vermeden önce dizinin yapımcı kadrosuna göz atalım.

Dizinin yaratıcısı Tom Kapinos. Kendisi daha önce Californication (84 bölüm) ve Dawson’s Creek (20 bölüm) gibi dizilerde senaristlik yapmıştı. Diğer bir önemli isim Neil Gaiman. Dizinin toplam 26 bölümünde yazar olarak yer aldı. Stardust ve Boewulf gibi fantastik filmlerde yapımcı kadrosundaydı. “Lucifer dizi konusu nedir?” sorusuna yönelerek başlayalım.

Lucifer Konusu

Lucifer Morningstar cehennemden istifa etmiş ve dünyaya gelmiştir. Cehennemin en büyük söz sahibi şeytani varlık, yaşamına devam edebilmek için Los Angeles şehrini seçer. Burada kendisine bir kulüp açar, mekanın adı “Lux” olacaktır. Yardımcısı Mazikeen ile kulübünü işletir. Bir gün tanıdığı bir kadının öldürüldüğünü görür. Cinayet kendi kulübünün önünde gerçekleşmiştir. Üstelik öldürülen kadını kendisi tanımaktadır; kadına ünlü olabilmesi için zamanında yardım etmiştir. LAPD, işlenen bu cinayeti araştırmak için Dedektif Chloe Decker’ı görevlendirir. Cinayetin çözülmesini ve katilin yakalanmasını isteyen L. Morningstar, bu konuda Dedektif Chloe Decker’a yardım etme kararı alır. Şeytanımız; ikna kabiliyetinin yüksek olması, istediği kişiye doğruları söylettirebilmesi, doğasında bulunan karşı konulamaz cazibe gibi özellikleriyle işe koyulur. Ancak çok şaşıracağı bir durumun farkına varacaktır. Bu özellikleri Chloe üzerinde işe yaramamaktadır.

Buna Göz Atın:  Better Call Saul Dizi Konusu ve Oyuncuları - Tanıtım

Lucifer Oyuncuları

lucifer oyuncuları

Lucifer Morningstar (Tom Ellis): Cehennemi terketmesinin ardından dünyayı evi olarak görmeye başlıyor. Kadınlar işin içine girdiğinde mutlaka bir çözümü oluyor. Her evlat gibi babasıyla bazı sorunları var. Chloe’ya karşı boş değil. Tom Ellis daha önce Miranda ve Rush gibi dizilerde rol almıştı.

Chloe Decker (Lauren German): Eski bir oyuncu, yeni bir polis. Eski eşiyle birlikte aynı departmanda görev alıyor. Trixie adında sevimli bir kızı var. Morningstar’a her ne kadar sinir olsa da zaman içinde onunla anlaşmayı başarıyor. Chicago Fire (49 bölüm), Hawaii Five-0 (15 bölüm) Lauren German’ın rol aldığı bazı diziler.

True Blood ve Arrow dizilerinden hatırlayacağınız Kevin Alejandro, Chloe’nun eski eşi rolünde; Spartacus dizisinden hatırlayacağınız Lesley-Ann Brandt ise Lucifer’ın yardımcısı rolünde görev alıyor.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Tom Kapinos
Dizi Türü: Fantastik, Komedi, Drama
Diğer Oyuncular: D.B. Woodside, Scarlett Estevez, Racheal Harris, Aimee Garcia
IMDB: 8.3

Lucifer dizi konusu üzerine yorumlarınızı ekleyebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply