Luke Cage Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

0

Daredevil ve Jessica Jones gibi marvel dizilerini yayınlayan Netflix kanalı üçüncü dizi olarak Luke Cage dizisini 2016’da yayınladı. 30 Ocak 2016 tarihinde Netflix tarafından dizinin 15 bölümü birden verildi, böylece izleyiciler hafta hafta beklemeden bütün bölümleri izleyebildi. Luke Cage’nin yönetmenliğini Cheo Hodari Coker üstleniyor. Kendisini Ray Donovan (12 bölüm), Almost Human (11 bölüm), NCIS: Los Angeles (11 bölüm) gibi dizilerin yönetmen kadrosundan hatırlıyoruz. Luke Cage konusu olarak Carl Lucas’ın süper güçlerini nasıl kazandığını anlatıyor. Iron Fist dizisi geldikten sonra The Defenders kadrosu tamamlanmış olacak ve dört karakteri tek bir dizide göreceğiz.

luke cage konusu bullets

Luke Cage Konusu

Carl Lucas Hell’s Kitchen’da öğrendiği gerçekler nedeniyle büyük bir çöküntü yaşamaktadır. Şehri terk eder ve siyahilerin yoğun olarak yaşadığı Harlem şehrine gelir. Gündüzleri Henry Pop Hunter’ın berber dükkanında, geceleri ise Cornell Cottonmouth Stokes’un gece kulübünde çalışmaya başlar. Cottonmouth şehri yöneten acımasız bir gangsterdir. Kuzeni Mariah Dillard ise ona yardım eden yozlaşmış bir siyasidir. Silah ticaretinin giderek büyümesi politik sorunları beraberinde getirirken, aynı zamanda çatışmalara da zemin hazırlar. Pop’un dükkanında çalışan Chico bir cinayete ve hırsızlığa karışır. Cottonmouth’ın onu bulması uzun sürmez. Ancak şehrin babacan isimlerinden Pop onu ele vermek istemez ve Luke Cage ile konuşarak ondan yardım ister. Pop’un infaz edilmesi Cage’yi bir seçim yapmaya zorlayacaktır: Normal bir hayat mı yoksa adalet arayışı mı?

Misty Knight Harlem şehrinin önemli dedektiflerinden biridir ve Cornell Stokes’u enselemek istemektedir. Carl Lucas ile tanışması dedektifi işin içinden çıkılmaz sorunlara götürecektir. Çözülmesi gereken cinayetler vardır ve dedektif yaşamı pahasına bu davaları çözmeye çalışacaktır.

Luke Cage Editör Yorumu

Luke Cage konusu hakkında fazla spoiler girmeden bilgiler verdik. Dizinin çoğu kişinin beklentilerini karşılamadığını belirtmek gerekir. Şahsen ben de seviye olarak daha klas bir yapım bekliyordum. Mükemmel derecede ağır tempo başlayan dizi bir anda hızlandı ve olay döngüleri birbirine karıştı. Yine de ne olursa olsun Netflix’in bu diziyi çıkarması gerektiğini biliyorduk, çünkü Iron Fist ile birlikte The Defenders tamamen hazır hale gelecek. Özellikle Cottonmouth karakterine değinmek lazım; Mahershala Ali üstün bir oyunculuk performansı göstermiş, karakterin o sinir bozucu gülüşü pek akıllardan çıkmayacak gibi… Ayrıca Claire Temple’ı dizide görmek gerçekten iyiydi, karakter bütün diziler arasında bir bağlantı oluşturuyor.

Buna Göz Atın:  The Good Doctor Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Luke Cage Oyuncuları

Oyuncu kadrosu fena sayılmaz, özellikle bir Sons of Anarhcy hayranı olduğum için Theo Rossi’yi burada izlemek harika oldu. Oyunculuğunu beğendiğim bir diğer isim Alfre Woodard.

Carl Lucas (Mike Colter)

mike colter cage

Jessica Jones’tan büyük bir darbe yiyen Luke Cage hayatını düzene sokmak istemektedir. Ancak düzeni sağlamasının tek yolu daha çok gerçeğe ulaşmasından geçer.

Agent X ve The Following dizilerinden tanıdığımız Mike Colter, Jessica Jones dizinde rol almıştı. The Defenders’ta kendisini izleyeceğiz. Luke Cage dizi konusu doğal olarak bu karakter üzerinden işleniyor.

Misty Knight (Simone Missick)

misty knight

Yozlaşmış bir şehirde “kirli polis” olmayarak adaleti sağlamaya çalışan Misty Knight, bu yolda birçok zorlukla karşılaşacaktır.

Simone Missick birçok dizide konuk oyuncu olarak rol almıştı, kariyerinin ilk ciddi yapımı bu dizidir.

Mariah Dillard (Alfre Woodard)

luke cage mariah dillard

Harlem şehrinin en güçlü politik isimlerinden biri olan Mariah Dillard şehri Cottonmouth’la birlikte yönetiyor.

Oyuncuyu Desperate Housewiwes dizisinden tanıyoruz.

Cornell Stokes (Mahershala Ali)

luke cage cottonmouth

Harlem’da dönen bütün kirli işlerin merkezinde Cornell Stokes var. Silah kaçakçılığı yaparak şehri yöneten Cottonmouth, kendisine takılan bu lakabı hiç sevmiyor, fakat bu isimle tanınıyor.

Kariyerinde Hunger Games, House of Cards, Alphas ve son dönemin ödüllere boğulan yapımı Moonlight yer alıyor.

Hernan Shades Alvarez (Theo Rossi)

luke cage shades

Cornell Stokes’u kontrol ederek onu hizada tutmaya çalışan Shades, daha sonrasında Mariah Dillard’la yakınlaşır ve Luke Cage’e karşı mücadele eder.

Theo Rossi’yi efsane dizilerden olan Sons Of Anarchy’deki Juice rolüyle biliyoruz.

Claire Temple (Rosario Dawson)

luke cage claire

Ona ihtiyaç duyulan her yerde Claire Temple var! Başarılı bir hemşire olan Claire, Hell’s Kitchen’dan ayrıldıktan sonra Harlem şehrine gelir ve Carl Lucas’a yardım eder.

Oyuncuyu Daredevil ve Jessica Jones dizilerinde izlemiştik.

Luke Cage Diğer Bilgiler

Yönetmen: Cheo Hodari Coker
Dizi Türü: Aksiyon, Suç, Dram
Diğer Oyuncular: Jaiden Kane, Ron Cephas Jones, Erik LaRay Harvey, Karen Pittman
IMDB: 7.8

Editör Puanı: 8.0

Luke Cage konusu için eklemek istedikleriniz varsa sitenin yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply