Manhunt Unabomber Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 1 Ağustos 2017 tarihinde Discovery Channel’da yayınlanan Manhunt Unabomber konusu bakımından biyografik bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Amerika’da bir dönem gerçekleştirdiği bombalı saldırılarla ünlenen Ted Kaczynski’nin yaşam öyküsü dizinin ana dinamiğini oluşturuyor. İlk sezonun 8 bölümden oluşması planlanırken, sonraki sezonların gelip gelmeyeceği net değil. Ancak mini-dizi formatıyla yayınlandığını belirtmek gerekir.

Manhunt Unabomber

Dizinin yaratıcısı ve baş senaristi olarak Andrew Sodroski ismini görüyoruz. Kendisinin içinde yer aldığı en önemli proje olduğunu söyleyebiliriz. 8 bölümün yönetmenliğini ise Greg Yaitanes üstleniyor. Yaitanes daha önce Banshee, House MD, Heroes gibi dizilerin yönetmen koltuğunda oturmuştu.

Dizinin yapımcı kadrosunda oldukça önemli isimleri görmekteyiz. Kevin Spacey bu isimlerden biri. Ayrıca Dana Brunetti (House of Cards), John Goldwyn (Dexter), Nick Schenk (Narcos) yapımcılar arasında bulunuyor.

Manhunt Unabomber Konusu ve Oyuncuları

Ted Kaczynski, 1978 yılından itibaren bombalı eylemlerine başlamış, doğaya zarar veren şirketleri kendi yöntemiyle cezanlandırmış anarşist bir eylemcidir. Bombalarını genellikle paket halinde yollamasından dolayı Unabomber lakabını almıştır. Son eylemi ise 1995 yılında gerçekleşecektir. Amerika’nın en büyük gazetelerini arayarak onlardan kendisinin yazdığı manifestoyu yayınlamasını isteyecek, eğer bu isteği geri çevrilirse bombalı saldırılara devam edeceğini beyan edecektir. Bu süreçte FBI ajanı Jim Fitzgerald’ın Ted Kaczynski’yi yakalayabilmek için ortaya koyduğu strateji de dizide anlatılıyor.Manhunt Unabomber oyuncuları arasında dikkat çeken iki isim Paul Bettany ve Sam Worthington. A Beautiful Mind ve Avengers filmlerinden tanıdığımız Paul Bettany Ted karakterini canlandırıyor. Avatar, Hacksaw Ridge, Clash of the Titans filmlerinde kendisini izlediğimiz Sam Worthington ise FBI ajanı Fitzgerald’ı canlandırıyor.

Dizide ayrıca Katja Herbers (The Americans, The Leftovers), Jane Lynch (Glee), Trieste Kelly Dunn (Banshee) gibi oyuncular da rol alıyor.

Buna Göz Atın:  The Sinner Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Greg Yaitanes, Andrew Sodroski
Dizi Konusu: Biyografi, Suç
Diğer Oyuncular: Diesel Madkins, Will Murden, Rowan Bousaid, John Merical
IMDB: 8.0 (Puan değişebilir)

Manhunt Unabomber dizi konusu ve oyuncuları hakkında bilgiler verdik. Diziyle ilgili görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz. İyi seyirler!

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply