Marvel Inhumans’ın Başarısız Olmasının 5 Nedeni!

0

Marvel sinematik evreni durdurulamaz bir genişleme yaşama devam ediyor. Beyazperdedeki muazzam başarılardan sonra televizyon dizilerine de el atan stüdyo, Agent Carter ile başladığı bu yolculuğa son olarak Inhumans’ı ekledi.

Netflix ve Hulu ilişkilerini bir tarafa ayırırsak, ABC-Marvel ortaklığının üçüncü ürünü olan seri için beklentiler çok yüksek seviyelerde değildi; ancak yine de işin içinde MCU faktörünün bulunması umutları yeşertmeye yetiyordu. Mevcut durumda ortaya çıkan sonuç ise büyük bir felaketten farksız olacaktı. Peki bu başarısızlığın asıl nedeni neydi? 5 ana maddede işlemeye çalıştık.

Inhumans ve Evrene Giriş Alanı

marvel dizi

Inhumans projesinin filmleştirilmesi taraftarı olan, bu görüşü savunan kişiler yok değildi. Çizgiromanlarda önemli bir yere sahip olan bu grubun Infinity War sonrasına saklanabileceği düşünülmeliydi. Çünkü en başında Blackbolt fazlasıyla önemli bir karakter. Çizgiromanlarda gördüğümüz Blackbolt vs Thanos karelerini MCU’da seyretmemiz de imkansız hale gelmiş oldu.

Düşük Bütçe, Kötü CGI

Inhumans dizisi

ABC’nin diziye ayırdığı paranın karşılığı tam olarak bu. Karakterlerin hemen hemen hepsinin CGI isteyen yeteneklere sahip olduğu düşünüldüğünde, ortakların projeye ayıracağı bütçe çok daha geniş olmalıydı. Medusa’nın saçlarının tıraş edilmesi başlı başına bir facia iken, bunun senaryoya yerleştirilmesinin nedeni de bütçesizlik! Aynı şekilde Blackbolt’un güçlerini hiç kullanmamasını da bu konuya bağlayabiliyoruz.

Cast Seçimindeki Yanlışlıklar, Kötü Oyunculuklar

Marvel inhumans

Oyuncu seçimleri bir hayli tartışılmıştı. Dizi yayına girmeden önce medyaya verilen fotoğraflar için birçok cosplay esprisi yapılmıştı. Bu eleştirilerin haklılığı Inhumans yayına girdiği andan itibaren meşruluk kazanmış oldu. Kostümler amatör işi, cast seçimi büyük yanlışlıklarla dolu, oyunculuklar da ise vasatın altındaydı. Gorgon’u siyahi bir oyuncuyla gösterirseniz, Karnak’ı bu kadar fiziksiz ve çevik olmayan bir oyuncuyla ifade ederseniz, bütçe olayından Medusa’nın çelik kadar sert saçlarını tıraş makinesiyle keserseniz kesin olarak kaybeden taraf sizsiniz. Ayrıca Maximus’un dehasını ve deliliğini değil ergenlik triplerini izlemek zorunda kaldık.

Buna Göz Atın:  Blood Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) - Tanıtım

Kurgunun Zayıf Kalması

Inhumans cast

Attilan’ın merkezi bildiğimiz Ay, evet bu konuda bir yanlışlık yok. Ancak kurgusal zayıflıktan ötürü mekan, zaman ve karakter üçlüsü birbirini tamamlayamıyor. Karnak ve Gorgon’un dünyada edindiği düşman ve müttefikler hiç inandırıcı kılınamadı. Diğer güçlerini bir kenara bırakırsak teleport gibi her zaman avantaj getirecek olan özellik olması gerektiği gibi kullanılamadı. Blackbolt vs Maximus’u doruklarına kadar izlememiz gerekirken araya çok başka olaylar sokuldu.

Sadık İzleyici Kitlesi Yaratılamadı

Blackbolt

Beğenmediğimiz ve çok eleştirilen dizilerin dahi sadık izleyici kitleleri vardır. “Bu dizi nasıl iptal edilmez?” diye düşündüğünüz bir projenin devam etmesinin nedeni budur. Çünkü izleyici bir şekilde seriyi benimsemeyi başarmıştır. Ancak Inhumans’ta hiçbir zaman böyle bir durum yaşanmadı. Çıtayı çok yükseğe zaten çıkarmış olan Marvel, böyle vasat bir projeyle takipçilerinden geri dönüş alamamış oldu.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply