Mary Kills People Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım (2017)

0

Kanada’nın önde gelen televizyon kanallarından olan Global TV tarafından ilk bölümü 25 Ocak 2017 tarihinde yayınlanmaya başlayan Mary Kills People konusu olarak bir drama. Amerika’daki gösterimi için Lifetime kanalıyla anlaşılmıştı. Dizinin ilk sezonunun altı bölümden oluşacağı duyuruldu. Oyuncu kadrosunda Caroline Dhavernas ve Jay Ryan gibi önemli isimler ön plana çıkıyor. Yönetmen ise Holly Dale. Kendisi daha önce Reign (6 bölüm), Agents of Shield (2 bölüm), Dexter (2 bölüm), Grimm (3 bölüm) gibi dizilerde yönetmenlik görevini üstlenmişti. Dizinin yaratıcısı ve baş senaristi olarak Tara Armstrong ismini görmekteyiz. Mary Kills People konusu hakkında bilgiler verelim.

Mary Kills People Konusu

Ötenazi dünyada oldukça fazla tartışılan bir intihar yöntemi. Acı çeken hastaların ölebilme hakkı yine hastalara bırakılır. Tabi bu yöntem her ülkede geçerli değil… Mary Harris acil servis doktoru olarak yaşamına devam etmektedir. Başarılı bir doktor olmasının yanı sıra iyiliksever bir kadındır. İyilik anlayışı ise hastaların acısını sona erdirerek, onların ölüme kavuşabilmesini sağlamaktır. Bu doğrultuda ölümcül hastalıklarla boğuşan insanların büyük acılarına son vermektedir. Bu işi gizli saklı yapması gerekir. Eğer açığa çıkarsa büyük bir skandal yaşanacaktır. Kendisine bir partner bile bulmuştur. Ancak sürdürmekte olduğu ikili yaşamı kendisine büyük zorluklar çıkarmaktadır. Ölüm meleğinin açığa çıkma tehlikesi arttıkça, M.Harris farklı kararlar almaya başlayacaktır.

Mary Kills People Oyuncuları ve Karakterleri

mary kills people oyuncuları

Soldan Sağa: Lyriq Bent, Jay Ryan, Caroline Dhavernas, Richard Short

Mary Harris (Caroline Dhavernas): Mary Kills People konusu bu karakter üzerinden işleniyor. Oyuncuyu Hannibal dizisinde canlandırdığı Dr. Alana Bloom rolüyle hatırlayabilirsiniz.

Joel (Jay Ryan): Beauty and Beast (70 bölüm), Top of Lake (6 bölüm), Sea Patrol (39 bölüm) gibi dizilerde rol almıştı.

Buna Göz Atın:  Tin Star Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Des (Richard Short): İngiliz oyuncu; American Horror Story, Training Day, 666 Park Avenue, Agent Carter gibi birçok dizide konuk oyuncu olarak rol almıştı.

Frank (Lyriq Bent): Rookie Blue (45 bölüm), Shoot the Messenger (8 bölüm) oyuncunun rol aldığı diziler.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Holly Dale, Tara Armstrong
Dizi Türü: Drama, Suç
IMDB: 6.9 (artış veya azalış gösterebilir)

“Mary Kills People konusu nedir?” soruna yanıt verdik. Dizi hakkındaki görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply