Yeni Bir Komedi Dizisi: The Mick Konusu ve Oyuncuları (2017)

0

Amerikan Fox kanalı tarafından ilk bölümü 1 Ocak 2017 tarihinde yayınlanan komedi türündeki dizi The Mick, 20-30 dakikalık bölümleriyle izleyici karşısına çıkıyor. Dizinin ilk sezonu ilk başta 13 olarak belirlenmişti, daha sonrasında bölüm sayısı 17’ye uzatıldı. Dizinin başrolünde Kaitlin Olson ismini görüyoruz. Yönetmen-yazar kadrosuna baktığımızda ise, dizinin yaratıcıları olarak Dave ve John Chernin görev alıyor. İki isim de “It’s Always Sunny in Philadelphia” dizisinde yapımcı koltuğunda oturmuştu. Diğer bir önemli isim Randall Einhorn. Dizinin 7 bölümünde yönetmenlik yaptı; ayrıca Fargo, Nurse Jackie, The Muppets, It’s Always Sunny in Philadelphia ve Wilfred dizilerinin yönetmenliği üstlenerek iyi bir kariyer elde etti. The Mick konusu üzerine bilgi vermeden önce dizinin ikinci sezon durumundan bahsedelim. 1×1 bölümü 8 milyon kişi tarafından izlenirken, 1×7 bölümü 2 milyon rakamlarına düştü. Büyük bir kayıp yaşayan dizinin durumu henüz netlik kazanmadı, ancak böyle devam ederse 2. sezon onayı alması zor görünüyor.

mick konusu

The Mick Konusu

Mackenzie Murphy, Rhode Island bölgesinde yaşamını devam ettirmektedir. Maddi olarak sıkıntılar yaşaması, onu gönülsüz de olsa bir karar vermeye zorlar. Arasının bozuk olduğu ablasıyla senelerdir görüşmemektedir. Ancak ablasının oldukça varlıklı biri olması sayesinde ondan borç alabileceğini düşünür. Böylece, Connectiut’a ablasının yanına ziyarete gelir. Ablası Poodle ve onun eşi Christopher kendi evlerinde bir parti düzenlemektedir. Parti bütün hızıyla sürerken bir anda FBI tarafından eve baskın yapılır. Poodle ve Christopher tutuklanır. Poodle, kardeşi Mackenzie’ye bir teklif yapar. Eğer onların yokluğunda çocuklarıyla ilgilenirse, Mackenzie’nin istediği parayı ona verecektir. Acil olarak paraya ihtiyaç duyan Mackenzie teklifi kabul eder. Ablası ve eniştesinin eve gelme süresi uzadıkça Mackenzie’nin omuzlarındaki yük artmaktadır. Ablasının çocuklarına bakmak tamamen Mackenzie’nin görevi olacaktır.

Buna Göz Atın:  Gold Digger Dizi Konusu ve Oyuncuları (2019) - Tanıtım

The Mick Oyuncuları

the mick konusu

Mackenzie Murphy (Kaitlin Olson): The Mick konusu Mackenzie karakteri üzerinden ilerliyor. Hayatı boyunca sorumluluk almaktan kaçınan karakterimiz için artık her şey farklı bir duruma gelecektir. Kaitlin Olson daha önce “It’s Always Sunny in Philadelphia” dizisinde rol almıştı.

Jimmy (Scott MacArthur): Mackenzie’nin sevgilisi rolündedir. Hatta Mackenzie’nin ruh ikizi bile denilebilir. Oyuncu daha önce birkaç dizide konuk oyuncu olarak bulunmuştu.

Alba (Carla Jimenez): Evin hizmetçisidir. Mackenzie ile arkadaşlık kurar. Çocukları büyüten kişidir. Daha önce “Raising Hope” dizisinde rol almıştı.

Sabrina (Sofia Black-D’elia): Evin en büyük çocuğu, 17 yaşında bir lise öğrencisi. Mackenzie’yi kabullenmez. Oyuncunun rol aldığı diziler arasında The Messengers, Night Of, Betrayal, Skins ve Gossip Girl bulunuyor.

Chip (Thomas Barbusca): Evin ortanca çocuğu, 13 yaşında. Ergenlik döneminde. Aykırı olmaya özeniyor ancak yalnız birisi. Grey’s Anatomy, Preacher, American Horror Story gibi dizilerde kendisini izlemiştik.

Ben (Jack Stanton): Evin en küçüğü, 7 yaşında. Oldukça tatlı. Ortama ayak uydurmaya çalışıyor. Küçük oyuncunun ilk dizisi.

The Mick Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Dave Cherrin, John Cherrin
Dizi Türü: Komedi
Diğer Oyuncular: Arnell Powell, Tricia O’Kelley, Susan Park
IMDB: 7.7

“The Mick konusu nedir?” sorusuna cevap vermeye çalıştık. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply