Mindhunter Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

2

2017’nin en çok beklenen dizilerinden biri artık yayında! Netflix tarafından 13 Ekim 2017 tarihi itibariyle yayınlanmaya başlanan Mindhunter konusu ve türü incelendiğinde polisiye-suç dalında bir dizi olduğu görülüyor. Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşurken, ikinci sezon onayını şimdiden aldığını belirtelim. Planlamanın en az beş sezonu kapsadığı da açıklandı.

Mark Olshaker ve John E. Douglas’ın yazdığı aynı isimli romandan uyarlanan yapımın yapımcılığını David Fincher (Fight Club, Se7en, House of Cards) gibi bir efsane üstleniyor. Bir diğer efsane isim Charlize Theron da yapımcılar arasında yer almaktadır. Senaryodan sorumlu kişi ise Joe Penhall. Kendisi daha önce Enduring Love ve Viggo Mortensen’in başrolünde olduğu The Road filmlerinin ekibinde yer almıştı.

Yapımcı kadrosunda bulunan diğer isimler şöyle:

  • Jennifer Erwin
  • Kirk Baxter (Gone Girl)
  • Cean Chaffin (Fight Club)
  • William Doyle (Man of Steel, Star Trek)
  • Peter Mavromates (Kill Bill)
  • Andrea McKee (Zodiac)

Mindhunter Dizi Konusu ve Oyuncuları

Mindhunter dizisi 1970’li yılların sonlarını konu alarak başlıyor. İki FBI ajanı devrim niteliğinde bir karara vararak, daha önce eşi benzeri görülmemiş bir araştırmaya girişirler. Seri katillerin psikolojik durumlarını daha iyi çözümleyebilmek adına diğer seri katillerden yardım alınır. Cani katillerin yardımlarıyla cinayet psikolojisini ve yeni bir katil profili analizini ortaya çıkarmak hedeflenir. Ancak bu araştırma FBI içindeki bürokratların pek hoşuna gitmez. Katillerle yakınlık kurulması, katilin FBI kurumunu adeta bir ağlama duvarı olarak kullanması demektir. FBI ajanları Holden Ford ve Bill Tench’i zor günler beklemektedir.Mindhunter oyuncuları kimlerdir? Ajan Holden Ford karakterini Jonathan Groff canlandırıyor. Oyuncuyu Glee ve Looking dizilerinden tanıyoruz. Diğer ajan Bill Tench rolünde ise Holt McCallany yer alıyor. CSI: Miami, Heroes, Lights Out, Blue Bloods gibi dizilerde izlemiştik. Ayrıca Fight Club, Gangster Squad, Sully, Shot Caller filmlerinde bulunmuştu. Üçüncü oyuncumuz ise dizi severlerin hemen tanıyacağı bir isim. Bilim-kurgu draması Fringe dizisinin Olivia’sı Anna Torv dizi kadrosunda yer alıyor. Dizide bir psikolog olan Wendy karakterine can veriyor.

Buna Göz Atın:  Free Rein Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) - Tanıtım

Mindhunter dizi kadrosunda bulunan diğer oyuncular ise şöyle:

  • Sonny Valicenti (Office Christmas Party)
  • Hannah Gross (Marjorie Prime)
  • Cotter Smith (The Americans)
  • Cameron Britton (Stitchers)

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: David Fincher, Joe Penhall
Dizi Türü: Suç, Polisiye
Kanal: Netflix
IMDB: 8.9 (Giriş puanıdır, artış veya azalış yaşanabilir.)

Mindhunter dizi konusu nedir sorusuna cevap verdik ve oyuncularını inceledik. Diziyle ilgili görüşlerinizi panelden belirtebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

2 yorum

Leave A Reply