Six Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

2017 yılı yabancı dizileri arasındaki yerini alan mini dizi Six, History Channel bünyesinde yayınlanıyor. Six konusu incelendiğinde bir savaş ve dram dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin yönetmen ve yazar kadrosunda William ve David Broyles, Lesli Linka Glatter, Mikael Solomon gibi farklı isimler dikkat çekiyor. Genellikle mini dizilerde bu duruma rastlıyoruz. Lesli Linka Glatter, Homeland (36 bölüm) ve The Leftovers (5 Bölüm) dizilerinde yönetmen kadrosunda yer almıştı. Six dizisi tek sezonda 8 bölüm olarak yayınlanacak.

Edit: Mini dizi formatı değiştirildi. İkinci sezon onayı aldığını belirtelim.

six konusu

Six Konusu

2014 yılında Taliban güçlerine karşı yürütülen operasyonlar hız kesmeden devam etmektedir. Amerikan Ordusu’nun deniz kuvvetlerinde bulunan Navy Seal timi, Taliban operasyonunda görevlendirilir. Navy Seal ekibinde bulunan askerler, alanındaki en profesyonel askerlerden seçilmektedir. Taliban liderini devirmek Amerikan Ordusu için büyük önem taşımaktadır. Ancak bu operasyonu yürütmek kolay olmayacaktır.

Rip (Richard) Taggart, 2014 yılında Navy Seal ekibinde yer almaktadır. Afganistan’daki görevinde Amerikalı olduğunu savunan bir terörist hakkında tartışma yaratan bir karara varır. İki yıl geçer ve Rip Taggart ekipten uzaklaştırılır. Nijerya’da kız öğrencilerin okulunu koruyan bir güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlar. Bu sefer tehdit Nijerya’nın kanlı terör örgütü Boko Haram’dır. Örgüt tarafından alıkoyulan Rip’i kurtarma görevi Navy Seal takımının olacaktır.

Six dizi konusu üzerine yabancı kaynaklardan aldığım bilgileri vermekteyim. Dizi hakkında Türkçe olarak fazla bilgi mevcut değil.

Six Oyuncuları

Mini dizi olarak History Channel’da ekrana gelen Six dizisinin oyuncu kadrosunda ilk olarak Walton Goggins ismi göze çarpıyor. Zaten kendisi dizinin merkezinde yer alan isim. Normalde onun canlandırdığı Rip Taggart rolü için True Blood dizisinden hatırladığımız oyuncu Joe Manganiello seçilmişti. Sağlık sorunları yaşayan oyuncu diziye devam edemedi ve bunun üzerine Walton Goggins ile anlaşıldı.

Buna Göz Atın:  Siren Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) - Tanıtım

Rip Richard Taggart (Walton Goggins)

six konusu walton goggins

Dizinin başrol oyuncusu olan aktörü Justified dizisini izleyenler hatırlayacaktır. Ayrıca kendisini The Shield ve Sons of Anarchy gibi önemli dizilerde izlemiştik. Rol aldığı önemli filmler arasında şunlar bulunuyor: The Hateful Eight, American Ultra, Desiree, Django ve Predetors.

Ricky Ortiz (Juan Pablo Raba)

six konusu juan pablo

Juan Pablo Raba’yı Narcos dizisinde canlandırdığı Gustavo Gaviria karakteriyle izlemiştik. Ayrıca Agents of Shield dizisinde Joey Gutierrez olarak karşımıza çıkmıştı.

Alex Caulder (Kyle Schmid)

six konusu kyle

Kyle Schmid dizileri arasında Lost Girl, Being Human, Blood Ties ve Copper yer alıyor. Rol aldığı kayda değer filmler: A History of Violence ve Zerophilia.

Joe Graves (Barry Sloane)

six konusu barry sloan

Barry Sloane üç önemli dizide rol almıştı. Bunlar: Longmire, The Whispers ve Revenge. Oyuncunun diğer rol aldığı yapımlar arasında diziler ve televizyon filmleri bulunuyor. Gotham ve Shameless gibi dizilerde konuk oyuncu olarak yer almıştı.

Six Diğer Bilgiler

Dizi Türü: Savaş, Dram, Aksiyon
Diğer Oyuncular: Brianne Davis, Edwin Hodge, Nadine Velazquez, Dominic Adams
IMDB: 7.1 (Puanda zaman içinde artış veya azalış olabilir.)

Six konusu için eklemek istedikleriniz varsa ‘yorum yap’ bölümünü kullanabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply