Mosaic Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) – Tanıtım

0

İlk bölümü HBO aracılığıyla 22 Ocak 2018 tarihinde yayınlanmaya başlanan Mosaic konusu incelendiğinde bir suç draması olarak karşımıza çıkıyor. İlk sezonu için 6 bölüm sipariş edilen seri, platform olarak sadece HBO üzerinde değil IOS ve Android üzerinde de bulunmaktadır. Bölümlerin ortalama gösterim süreleri 30 dakika civarındadır.

Dizinin yaratıcısı Ed Solomon. Kendisi daha önce Men in Black ve Now You See Me gibi projelerde yazar olarak görev almıştı. Bölümleri yöneten kişi ise Steven Soderbergh. Solaris, Traffic, Che gibi ses getiren filmlerin yönetmenliğini üstlenmiş olan ünlü isim ayrıca Godless, The Knick gibi televizyon serilerinde yönetmenlik koltuğundaydı. Yapımcı kadrosunda ise Casey Silver (Hidalgo) ve Michael Polaire (Mulholland Dr.) ön plana çıkıyor.

Mosaic Dizi Konu ve Oyuncular

Mosaic dizisi dört yıl öncesindeki olayları gösteren bir flashback ile başlıyor. Mahkeme kararı sonucunda Olivia Lake’in ölümünden sorumlu olan kişinin hükümlülük kararı verilmiştir. Eric Neill cinayet zanlısı olarak hüküm giymiştir. Ancak Eric’in kız kardeşinin aklında şüpheler bulunmaktadır. Dört yıl önceki bu cinayet davasını tekrardan araştırmaya karar verir.Mosaic dizi oyuncuları arasında ilk öne çıkan isim şüphesiz Sharon Stone. Bir fenomen halini aldığı kariyeri boyunca tartışmalı filmlere imza atan güzel oyuncuyu Casino, Total Recall, Basic Instinct gibi filmlerden hatırlamaktayız. Kendisini Olivia Lake karakteriyle görüyoruz. Eric Neill karakterine ise Frederick Weller hayat veriyor. Weller’i de Banshee, Bull, The Blacklist gibi farklı dizilerde konuk oyuncu olarak izlemiştik. The Knick kadrosundan Jennifer Ferrin, Mudbound ve Unbroken filmlerinden Garrett Hedlund seride ayrıca rol alan isimlerdir.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Ed Solomon, Steven Soderbergh
Dizi Türü: Suç, Drama
Diğer Oyuncular: Devin Ratray, Maya Kazan, James Ransone, Paul Reubens
IMDB: 6.6 (Puan değişim gösterebilir.)

Buna Göz Atın:  Carnival Row Dizi Konusu ve Oyuncuları (2019)- Tanıtım
Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply