Mr Robot Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

0

Mr Robot Konusu ve Oyuncuları

Amerikan yapımı dizilerden biri olan Mr Robot, Sam Asmail’in yönetmenliğinde ilk iki sezonunu geride bıraktı. Rami Malek’in olağanüstü oyunculuk performansı, dizinin konusunun oldukça ağır bir tempoda ve detaylıca işleniyor olması, ‘hak yiyen hack yer’ öğretisi, dönen politik oyunlar, kapitalizm eleştirileri, yasa dışı örgütler ve birçok etken bu diziyi izlenebilir kılıyor.

Elliot Alderson sosyal bozukluğu olan, toplum ve insanlarla arasına mesafe koyan, yalnızlığı yaşamayı seven, uyuşturucu bağımlısı bir şirket çalışanıdır. Ayrıca bilgisayarla harikalar yaratabilen, girdiği birkaç kod ile istediği kişinin özel bilgilerine sızabilen tehlikeli bir hacker’dır. Çocukluğunda yaşadığı olayların etkisinde normal bir insanın yaşayabileceğinden daha fazla kalmaktadır. Bu etki bütün yaşamına yayılmakta ve psikolojik sorunların oluşumuna yol açmaktadır. Fsociety denilen yasa dışı hack grubuna katılan Elliot, zaman içinde bu örgütün eylemlerinde ön planda yer almaya başlayacaktır. Kendini zihnini keşfettikçe Fsociety örgütünü de keşfedecektir. Kardeşi Darlene, arkadaşı Angela ve şirketin önde gelen isimlerinden olan Tyler Wellick ile aralarında kuracağı bağlantılar sonucunda olaylar kontrol edilemez bir duruma gelecektir. Elliot, şizofreniye kadar ilerleyecek psikolojik durumunu kendine lehine çevirmeye başlayacaktır. Bir diğer hack örgütü olan Dark Army ile yapılan ortaklık Fsociety ve Elliot’ı tehlikeli bir oyunun içine sokacaktır. Amerikan tarihinin gördüğü en büyük devrimin sonucunda kapitalist sistem çökme noktasına kadar gelecektir.

Mr. Robot Oyuncuları

Mr Robot konusu ve kurgusu ile eşsiz bir dizi konumunda. Dizide yer alan oyunculara baktığımızda ise Rami Malek, Christian Slater, Carly Chaikin gibi oyuncuları görüyoruz. Oyuncu kadrosuna bir göz atalım:

Elliot Alderson (Rami Malek)

Elliot karakterine can veren Rami Malek, dizinin fanları tarafından adeta tapılan bir isim. Karakteriyle bu denli bütünleşen bir oyuncuyu onurlandırmak gerekirdi, keza Emmy’de ‘en iyi erkek oyuncu’ ödülüne layık görüldü.

Buna Göz Atın:  İlgiyle Takip Edilen En İyi İngiliz Dizileri

Rami Malek’i The Pacific, The War at Home, Battleship gibi yapımlardan hatırlıyoruz.

Mr Robot (Christian Slater)

Elliot’ın babası rolünde karşımıza çıkan Mr Robot aslında Elliot’ın diğer yarısını temsil ediyor. Baba ve oğul ilişkisinin sevgiden çok nefrete dönüştüğü dizide Christian Slater’ın performansı unutulacak gibi değildi.

Slater’ı daha önce Breaking In, The Forgotten, Mind Games, Nymphomaniac Vol. 1-2 gibi yapımlarda izleme şansı bulmuştuk.

Darlene (Carly Chaikin)

Elliot’ın kardeşi rolünde izlediğimiz Darlene, Fsociety örgütünün liderliğini eline alıyordu. Elliot ile olan ilişkisini yürütmekte zorlanan Darlene kuşkusuz dizinin en önemli karakterlerinden birisi.

Carly Chaikin daha önce birçok kısa filmde rol almıştı. Mr Robot dizisiyle birlikte kariyerine yön vermiş oldu.

Tyler Wellick (Martin Wallström)

Elliot’ın düşmanı mı yoksa dostu mu olduğunu anlamak oldukça zor. Tyler Wellick karakterinin dizideki önemli özellikle ikinci sezonda anlaşılmaya başlanıyor.

Ülkesi İsveç’te birçok film ve dizide yer alan Martin Wallström, bu diziyle beraber kendisini dünyaya tanıtmayı başardı.

Angela Moss (Portia Doubleday)

Dizinin kilit isimlerinden olan Angela Moss, Elliot Alderson ve Dark Army için çok önemli bir kadın. Aynı Tyler Wellick gibi onun önemini de ikinci sezonda daha iyi anlıyoruz.

Güzel oyuncuyu Young in Revolt, Her gibi yapımlardan hatırlıyoruz.

Joanna Wellick (Stephanie Corneliussen)

Dizinin en ilginç karakteri olan Joanna tam bir sadist. Kocası Tyler Wellick ile yürüttüğü ilişkiye ve kendi yaşamına alışagelmedik bir çok farklılık katıyor.

Seksi oyuncu 1987 doğumlu. 2013 yılında vizyona giren Hansel&Gretel: Witch Hunters filminde rol alarak oyunculuk kariyerine başlamıştı.

Mr Robot Diğer Bilgiler

Yönetmen: Sam Esmail
Diğer Oyuncular: Michael Christofer, Sunita Mani, Azhar Khan, Grace Gummer
Dizi Türü: Dram, Gizem, Suç
IMDB: 8.7

Editör Puanı: 9.0

Mr Robot dizi konusu hakkındaki görüşlerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply