New Worlds Dizi Konusu ve Oyuncuları (2014) – Tanıtım

0

İlk bölümü 1 Nisan 2014 tarihinde yayınlanan New Worlds dizisi, Channel4 kanalı aracılığı ile izleyiciyle buluşturuldu. Yayınlanmış olan bir sezonu bulunan dizinin toplamda 4 adet bölümü var. New Worlds konusu bakımından drama, tarih ve savaş türlerini içermekte.

Yapımcıları arasında Johann Knobel (Shameless, The Shadow Line) ve Claudine Sturdy (Strike Back, The Last Hangman) bulunmakta. Dizinin senaristliğini ise Martine Brant (The Devil’s Whore) ve Peter Flannery üstlenmekte.

New Worlds Konu ve Oyuncular

Dizi 1680’li senelerde geçmekte. İngiltere kralı olan II. Charles, tam 20 senedir hükümdardır. Amacı monarşi sistemini yerine oturtmak ve krallığın soğuk savaş nedeniyle bölünmesini tamamen durdurmaktır. Fakat Katolik kardeşi olan James’in, cumhuriyetçi idealizmi savunanların ve yaşlı dindar kesimin tahtını ortadan kaldırmasından da oldukça korkmaktadır. II. Charles, koloni içindeki tavrını fazlasıyla keskinleştirir fakat korkması gereken başka bir tehdit daha bulunmaktadır. O tehdit ise yerli Amerikalılardır.New Worlds dizi oyuncuları arasında kimler var? Abe Goffe rolünde karşımıza Jamie Dornan çıkıyor. The Fall dizisinden hatırlayabileceğiniz oyuncuyu Fifty Shades serisinden de tanımaktayız. Game of Thrones’un Gendry’si Joe Dempsie, Skins dizisinden Freya Mavor, The Crown dizisinden Jeremy Northam oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimlerdir.

Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Charles Martin, Marine Brant
Dizi Türü: Savaş, Drama, Tarih
Diğer Oyuncular: Phil Cheadle, Holli Dempsey, Alice Englert, Pip Carter
IMDB: 6.5

Buna Göz Atın:  Better Things Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) - Tanıtım
Share.

About Author

Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi. Minnoş bir ev kedisi değil.

Leave A Reply