Oasis Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Detaylı Tanıtım

0

Pilot bölümü 17 Mart 2017 tarihinde Amazon tarafından yayınlanan Oasis konusu bakımından bir bilim kurgu olarak karşımıza çıkıyor. Dizinin başrolünde Game of Thrones’tan tanıdığımız Richard Madden yer alıyor. Dizinin 2014 yılında çıkan bir kitaptan uyarlandığını belirtelim. Kitabın adı The Book of Strange New Things, yazarı ise Michel Faber.

Bu yapım şu anda tam olarak bir dizi formatına sahip değil. Bunun nedeni Amazon’un bir oylama ve anket sistemini kullanıyor olması. Oasis ile birlikte Amazon tarafından pilot bölümü yayınlanan beş dizi projesi var. Kullanıcıların dolduracağı anketler sonucunda, hangi yapımın bir televizyon dizisine çevrileceği kararlaştırılacak. Buraya tıklayarak sizler de anketi doldurabilirsiniz.

Dizinin yapımcılığında görev alan kişiler arasında Rob Bullock (The Night Manager), Matt Charman (Bridge of Spies) ve Lila Rawlings (The Selfish Giant, Shame) yer alıyor. Yönetmenlik koltuğunda ise Kevin Macdonald’ı (State of Play, The Eagle, Black Sea) görmekteyiz.

Oasis Dizi Konusu

Yıl 2032, yer Londra… Dünya’da kaos, karmaşa ve yoksulluk yükselmektedir. Bir vaiz olan Peter Leigh, dünyanın bu durumuna karşın insanlara yardım etmekten vazgeçmez. Karısının ölümcül bir rahatsızlığı bulunmaktadır. Kendisi kilisesinde çalışmalarını sürdürmeye devam eder. Bir gün kendisine David Morgan tarafından bir teklif gelir. Mars’ta kurulan ilk koloni konumunda Oasis’in bu vaize ihtiyacı vardır. Peter Leigh ilk başlarda teklifi kabul sıcak bakmaz, ancak kiliseye yapılacak bir bağış söz konusu olur. Böylece vaizin ikna olması sağlanır.

Mars’a yolculuk başlar. Mühendis, botanikçi ve işçilerden oluşan bir grupla Oasis’e doğru yola çıkılır. Koloniye varıldığında koloni yönetimi bir vaizin gelmiş olduğuna inanamaz. Çünkü Peter Leigh’in yerine bir mühendisin gelmesi beklenmektedir. Akıllarda oluşan soruları cevaplayabilecek tek kişi David Morgan’dır. Ancak kendisi bir süredir kayıptır…

Buna Göz Atın:  Gotham Dizi Konusu ve Oyuncuları - Detaylı Tanıtım

Oasis Dizi Oyuncuları


richard maddenPeter Leigh (Richard Madden): Mars’taki koloniye davet edilen bir vaiz. Hayatta doğruları bulabildiyse bunu eşine borçlu. Richard Madden’i Game of Thrones dizisinde Robb Stark karakteriyle izlemiştik. Kendisi ayrıca şu yapımlarda boy göstermişti: Medici: Masters of Florence (8 bölüm), Sirens (6 bölüm), Hope Springs (8 bölüm), Klondike (6 bölüm), Cinderella, Bastille Day, A Promise.


jonjo o'neillDavid Morgan (Jonjo O’Neill): Kendisi kolonideki en yetkili kişi. Peter’ı Mars’a davet ediyor. Ancak daha sonrasında kendisinden haber alınamıyor. Oasis oyuncuları arasında bulunan Jonjo O’Neill şu yapımlar rol almıştı: Fortitude (6 bölüm), The Fall (7 bölüm), Constantine (3 bölüm), Defiance.


anil kapoorVikram Danesh (Anil Kapoor): Kolonide sözü geçen, otoritesi bulunan bir kişi. David Morgan olmadığı zamanlarda bütün yetki Vikram Danesh’in eline geçiyor. Hintli aktörü birçok yapımdan hatırlayabilirsiniz. Orijinalinden çevrilen 24 dizisinde hem yapımcı hem oyuncu olarak görev almıştı. Kendisini anımsayabileceğiniz diğer yapımlar: Slumdog Millionaire, Mr. India, 1942: A Love Story.


Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Kevin Macdonald, Matt Charman
Dizi Türü: Bilim kurgu, Drama, Gizem
Diğer Oyuncular: Antje Traue, Haley Joel Osment, Maureen Sebastian, Michael James Shaw
IMDB: 8.5 (Giriş puanıdır.)

Oasis dizi konusu hakkındaki görüşlerinizi yorum panelini kullanarak belirtebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply