Ozark Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Detaylı Tanıtım

0

Üçüncü sezon onayını alan Netflix’in suç ve drama serisi Ozark konusu ve oyuncuları hakkındaki detaylı tanıtıma yazının devamında erişebilirsiniz.

Ozark Poster

Yönetmen-Yazar : Bill Dubuque, Mark Williams
Tür : Suç, Drama
Süre : 60 dakika
Yayın Tarihi : 21 Temmuz 2017
Platform : Netflix
IMDb Puanı : 8.3
Liste Medya Puanı : 4.1 out of 5 stars (4,1 / 5)

 


Ozark Konu ve Oyuncular

Marty Byrde Chicago’da eşi ve iki çocuğuyla hayatını sürdüren bir muhasebecidir. Analitik düşünme yeteneği Marty’nin kariyer basamaklarını hızla çıkmasını sağlamıştır. İş arkadaşı Bruce ile bir danışmanlık şirketi kurmuşlardır. Ancak tanıştıkları Del adındaki adamın teklifini kabul etmeleri iki muhasebecinin yaşamlarını tamamen değiştirecektir.

Amerika’daki uyuşturucu ticaretini yöneten Meksika kartelinin baş ismi olan Del, kartelin kazandığı paraların aklanması için Marty ve Bruce’u görevlendirir. Bruce’un kartelden gizlice para kaçırması sonucunda Bruce infaz edilir. Marty’nin hayatta kalma iç güdüleri mantıklı bir yalan söyleyerek Del’in onu öldürmesini engeller. Missouri’nin Ozark adı verilen turizm merkezinde yatırım yapılabilecek yerler olduğu ve kartelin kara parasının rahatlıkla aklanabileceği fikrini Del şüpheyle de olsa onaylar. Marty Byrde ailesiyle birlikte hiç bilmediği Ozarks’a gitmek ve kasabada yatırım yapmak zorundadır.


Byrde Ailesi

Jason Bateman

Kartelle iş tutarak ailesinin de hayatını riske ettiğinin farkında. Sürekli çıkış yolları arıyor ve ailesini bu yönde motive ediyor. Önüne çıkan zorluklarda yılmıyor ancak oldukça yoruluyor. Eşi Wendy ile aralarında ciddi sorunlar var. Karakteri Arrested Development dizisinden tanıdığımız Jason Bateman canlandırıyor.


Laura LinneyEşi Martin’e karşı hislerini yitirmiş durumda. Önem verdiği konu çocukları. Ancak ailesini koruyabilmek için Marty ile organize hareket etmek durumunda. Ozark kasabasına yerleştiklerinde kendisine büyük görevler düşüyor. Wendy karakterine The Big C, The Savages gibi yapımlardan tanınan Laura Linney hayat veriyor.


Sofia HublitzAilesinin kendisine karşı tutunduğu korumacı tavırdan sıkkın. Ergenlik dönemini sancılı geçiriyor. Duygusal ve depresif halleriyle çoğu zaman tepki çekiyor. Özgüveni yüksek olmasına rağmen verdiği kararlar sonrasında pişmanlık duyuyor. Charlotte karakterini Louie ve Horace and Pete serilerinde yer almış olan Sofia Hublitz canlandırıyor.


Skylar GaertnerAiledeki en küçük birey. Babası gibi analitik düşünme konusunda yetenekleri var. Ancak farklı bir çocukluk geçiriyor. Silahlara ve ölüme olan ilgisi ailesini tedirgin ediyor. Ablası Charlotte’a kıyasla yaşına rağmen daha olgun tavırlar sergiliyor. Jonah rolündeki Skylar Gaertner’i Daredevil dizisinde Matt Murdock’un çocukluk karakterinden hatırlıyoruz.


Langmore Ailesi

Trevor LongLangmore ailesinin babası. Çeşitli suçlar işlediği için hapis hayatı yaşıyor. Kızı Ruth onu sık sık hapishanede ziyaret ediyor. Tek amacı hapisten çıkarak zengin olabilmenin yolunu bulabilmek. Bu yolun ne kadar meşru olacağı pek önemli değil. Cade rolündeki Trevor Long daha önce Low Winter Sun dizisinde yer almıştı.


julia garnerBabası Cade hapiste olduğu için ailesini koruyup kollama görevi ona ait. Kardeşlerini tehlikelerden koruyor ve onların üniversiteye gitmesini istiyor. Amcalarına karşı baskın bir karaktere sahip. Marty ile yolları Ozark’ta keşişiyor ve onunla bir iş ilişkisi başlatıyor. Ruth rolündeki Julia Garner’ı Maniac, The Americans, Dirty John gibi dizilerde izlemiştik.


Mark MenchacaLangmore ailesinin en vasıfsız üyelerinden biri. Ruth’un amcası olmasına rağmen genç kadından daha vasıfsız. Diğer kardeşiyle birlikte ufak tefek suçlar işleyerek para kazanmaya çalışıyor. Russ karakterini The Sinner ve Manifest geçmişi bulunan Marc Menchaca canlandırıyor.

Buna Göz Atın:  Pretty Little Liars Dizi Konusu ve Oyuncuları (2010) - Tanıtım

Charlie TahanAilenin gözdesi olan Wyatt, Ruth tarafından eğitimini tamamlaması gerektiği konusunda sürekli uyarılıyor. Zeki bir çocuk olması onu fark edilebilir kılıyor. Suç dünyasından uzak durmaya çalışsa da aile genleri yüzünden ufak suçlara karışabiliyor. Ozark’tan uzaklaşması gerek. Karaktere Gotham‘da rol almış olan Charlie Tahan hayat veriyor.


Carson HolmesLangmore’ların en küçük üyesi Three, Ruth tarafından sevilse de daha çok amcaları gibi görülüyor. Abisi Wyatt kadar zeki olmaması onun Ozark’taki geleceğini belirliyor. Three rolünde Outcast geçmişi olan Carson Holmes bulunuyor.


Snell Ailesi

Peter MullanOzark üzerinde büyük bir etkisi olan Snell ailesi asırlardır bu topraklarda yaşıyor. Dışarıdan bakıldığında daha çok tarımla uğraştıkları düşünen bu aile aslında şehirdeki uyuşturucu ağını yönetiyor. Oldukça acımasız yöntemlere sahipler. Jacob Snell aile mirasını koruyabilmek için her şeyi göze alıyor. Karakteri Westworld, Gunpowder geçmişi olan Peter Mullan canlandırıyor.


Lisa EmeryDarlene aile mirasına en az eşi Jacob kadar sahip çıkıyor. Olaylara bakış açısı anlaşmacı tavırlarla olmadığı için biraz geri plana atılıyor. Ancak kendisi tehlikeli bir kadın. Karakteri Jessica Jones‘ta rol almış olan Lisa Emery canlandırıyor.

 


Kartel

Esai MoralesDel için kartelin Amerika sorumlusu da denebilir. Marty’i sürekli baskı altında tutuyor. Patronuna karşı sorumlulukları var. Gerektiği zaman kartel acımasızlığını gösterebiliyor. Karakteri canlandıran Esai Morales’i Criminal Minds, The Brink performanslarıyla hatırlıyoruz.


Janet McTeerHelen kartelin hukuk alanındaki sözcüsü. Bir avukat olmanın dışında patronunun sağ kollarından birisi. Sık sık Marty’i kontrol ediyor ve kartelin Amerika ayağında etkili operasyonlarda bulunuyor. Helen rolünde The White Queen ve Jessica Jones kariyeri olan Janet McTeer bulunuyor.

 


Diğer Oyuncular

Harris YulinByrde ailesine evini satan kişi. Ancak tek şartı evin altındaki odada ölene kadar yaşayabilmek. Solunum yetersizliği ve kalp sorunları nedeniyle ölümü bekliyor. Jonah ile iyi bir arkadaşlıkları var. Buddy rolünü 24, Training Day, Perfume gibi yapımlarda bulunmuş olan Harris Yulin canlandırıyor.


Michael MosleyKasabanın vaizi. Cemaatine vaazlar vererek görevini yerine getiriyor. Hamile bir eşi var. Sonradan öğreneceği acı bir gerçek hayatını tamamen değiştirecek. Mason karakterine Sirens’ten Michael Mosley can veriyor.

 


Jason Butler HarnerRoy Petty bir FBI ajanı. Karteli çökertmek en büyük arzusu. Marty ve kartel arasındaki ilişkinin farkında ve kanıt arıyor. Takıntılı bir adam olduğundan bu işi çözebilmek için her şeyi göze almış durumda. Bu rolde Ray Donovan’dan Jason Butler Harner var.

 


Jordana SpiroMarty’nin yatırım yapmak istediği Blue Cat işletmesinin sahibi olan Rachel yalnız bir kadın. Ozark’ta restoranını işleterek sade bir hayat sürüyor. Ancak Marty’nin teklifiyle hayatı biraz hareketlilik kazanmak üzere. Karakteri Blindspot dizisinden Jordana Spiro canlandırıyor.

 


Editör Notu

Ozark dizisi çoğu kişi tarafından Breaking Bad efsanesi ile karşılaştırılmıştı. İki seri arasında benzerlikler olsa da sapla samanı ayırt etmek gerekiyor. Ozark gerek oyunculukları gerekse kurgusuyla gerçekten iyi bir dizi. Jason Bateman’ın komedi türündeki yapımlarda yer almış biri olarak bir suç dramasında gösterdiği performans inanılmaz. Ek olarak Julia Garner bu dizideki rolüyle kendini aşmış durumda. Sinematografinin de etkileyici olduğunu kabul etmek gerek. Baş ucu dizileri arasına rahatlıkla girebilecek bir yapım.


Galeri

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply