Narcos Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

0

Amerikan kanalı Netflix tarafından 2015 yılından itibaren yayınlanmaya başlayan Narcos ilk iki sezonunu geride bıraktı. Narcos konusu bakımından, dünyaca ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın yükselişini anlatıyor. Pablo Escobar karakterine Wagner Moura can verirken, Pedro Pascal “Javier Pena”, Boyd Holbrook “Steve Murphy” karakterlerini canlandırıyor. Dizinin senarist kadrosunda farklı isimleri görüyoruz. The Great Wall ve Prince of Persie gibi filmlerin yazar kadrosunda yer alan Doug Miro ve Carlo Bernard, Hannibal dizisinin senaristi olan Chris Brencato isimleri Narcos’un yaratıcıları arasında yer alıyor.

narcos konusu el patron

Narcos Dizi Konusu

Steve Murphy Kolombiya’da DEA için çalışan Amerikalı bir ajandır. Kolombiya hükumetinin ABD ile yaptığı anlaşma sonucunda, Kolombiya’daki uyuşturucu pazarının çökertilmesi amacıyla iki ülke ajanları birlikte çalışmaya başlar. Hedefteki isim ise dünya tarihinin görmüş olduğu en tehlikeli kişilerinden biridir: Pablo Escobar. Steve Murphy ve Javier Pena birçok operasyona katılırlar. Escobar’ı yakalayabilmek için farklı stratejiler izlense de bir türlü onu ele geçirmeyi başaramazlar. Çünkü Escobar’ın Kolombiya’da inanılmaz bir istihbarat ağı bulunmaktadır. DEA ve polis harekete geçtiği anda Pablo’nun bundan haberi olur ve yerini değiştirerek yakalanmasını imkansız hale getirir.

Medellin Karteli’nin başında bulunan Pablo Escobar zekası ve politik gücüyle bir anda Kolombiya’nın en çok konuşulan adamı haline gelir. Amerika’ya hava yolunu kullanarak sokmayı başardığı kokain sayesinde zenginleşir. Politik güç elde eder, halk desteğini arkasına alır. Halk arasında Pablo Escobar bir “aziz” konumuna gelmiştir. Yoksul halkın temsilcisi olarak lanse edilir, fakat gerçekleştirdiği terörist eylemler sonrasında itibarı giderek azalmaya başlar. Escobar’ın uğraştığı kesim sadece hükumetler değildir; rakip kartel olan Cali Karteli de onu öldürmek istemektedir.

Editör: Narcos dizi konusu üzerine bilgiler verdik. Diziye başlamak için tereddüt etmeye hiç gerek yok. Orta sınıf bir kaçakçının nasıl dünyanın en zengin 7. insanı haline geldiğini merak ediyorsanız, yine orta sınıf bir kaçakçının kendi ölümünü isteyen devletlere karşı nasıl ayakta kaldığını merak ediyorsanız Narcos dizisi bütün sorularınıza cevap niteliğinde olacaktır. Dizinin ilk iki sezonu Escobar ve Medellin Karteli üzerinden işlenmişti. Sonraki iki sezonda ise Cali Karteli dizinin merkezinde olacak.

Buna Göz Atın:  Penny Dreadful City of Angels Dizi Konusu ve Oyuncuları (2020) - Tanıtım

Narcos Oyuncuları

Pablo Escobar (Wagner Moura)

narcos konusu wagner moura

Dünya üzerindeki en büyük uyuşturucu kaçakçısı ve bir aile babası. Ailesine her şeyden çok değer veren Pablo Escobar kurduğu imparatorluğu sonuna kadar savunmuş, ancak rakipleri tarafından gücü kırılınca öldürülmekten kurtulamamıştı.

Wagner Moura’nın bu rol için biçilmiş kaftan olduğu su götürmez bir gerçek… Moura’yı daha önce VIPs, Trash, Elysium, Tropa de Elite, A Busca gibi yapımlar izlemiştik.

Steve Murphy (Boyd Holbrook)

narcos agent murphy

Amerika’dan Kolombiya’ya gelen Steve Murphy’nin tek amacı Escobar’ı yakalayabilmektir. Ancak her defasında nihai amacı ondan kaçar ve uzaklaşır.

Oyuncuyu daha önce Milk, The Skeleton Twins, Run All Night gibi filmlerde görmüştük. Wolverine serisinin son filmi olan Logan’da kendisini bir kez daha izleyeceğiz.

Javier Pena (Pedro Pascal) 

pedro pascal dea narcos

Ajan Pena aynı Murphy gibi Escobar’ı bitirmek istemektedir. Bu yolda Cali karteli ve illegal örgütlerle işbirliği yapacaktır.

Pedro Pascal ismini herkes Game of Thrones dizisindeki Oberyn Martell karakteriyle tanımıştı. Oyuncunun rol aldığı diğer diziler arasında Graceland, The Good Wife ve The Mentalist yer alıyor.

Narcos Diğer Bilgiler

Dizi Türü: Suç, Dram
Diğer Oyuncular: Paulina Gaitan, Raul Mendez, Diego Catano, Leynar Gomez
IMDB: 8.9

Editör Puanı: 9.0

Narcos konusu hakkında eklemek istedikleriniz yorum bölümünü kullanarak belirtebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply