Prison Break Sequel (5. Sezon) Dizi Konusu – Tanıtım

0

Fox tarafından dört sezon boyunca yayınlanan televizyon efsanesinin beşinci sezonu geliyor. Bir mini dizi formatıyla yayınlanacak olan Prison Break Sequel konusu ve kurgusuyla yine ön plana çıkmayı başarabilecek mi? Bu sorunun cevabını 4 Nisan 2017 tarihinde alacağız. Bu sezonun 9 bölüm olarak sipariş edildiğini belirtelim.

Dizinin yazar ve yapımcı kadrosu hemen hemen aynı kişilerden oluşuyor. Bu sezonun baş senaristi yani yaratıcısı olarak Paul Scheuring’i görüyoruz. Yapımcı kadrosunda ise şu isimler var: Marty Adelstein (Aquarius), Michael Horowitz (Burn Notice), Nelson McCormick (Colony, Touch), Neal H. Moritz (I am Legend), Dawn Parouse (The Experiment), Vaun Wilmott (Dominion).

Prison Break Sequel Dizi Konusu

Micheal Scofield’ın ölümünün ardından 7 yıl sonra T-Bag elinde bir bilgiyle Lincoln Burrows’un karşısına geçer. Elindeki bilgiye göre Micheal ölmemiştir, Yemen’deki bir hapishanede IŞİD tarafından esir olarak tutulmaktadır. Lincoln ilk başlarda T-Bag’in yeni bir oyun planladığını düşünür. Ancak T-Bag’in verdiği bilgi gerçektir. Micheal gerçekten hayattadır. Bunun üzerine Lincoln eski dostlarını bir araya getirir ve ekibi toplar. Sucre ve C-Note, Micheal’ı kurtarma operasyonu için yardım etmek isteyecektir. Bu arada Sara durumdan haberdar edilir; Micheal’ın oğlu Mike, babasının bir gün eve geri döneceğinin hayalini kurmaktadır.

Editör: İlk bölüm IMDB’de 9.7’lik rekor bir puanla giriş yaptı. Bunun nedeni diziye duyulan özlem. Tam 12 yıl önce izlemeye başladığımız Prison Break tekrardan aramıza dönünce böyle bir reaksiyon oldukça doğal. Yalnız, cevap bulunması gereken çok soru var. İlerleyen bölümlerde T-Bag’e yardım eden Nobody’nin kim olduğunun, Micheal’in neden kendisini gizlemeye çalıştığının, Lincoln’ü kimlerin öldürmek istediğinin ve daha birçok sorunun cevabı öğreneceğiz.


Prison Break 5. sezon konusu yine bir hapishane kaçışı üzerinden işleyecek. Dizinin ilk dört sezonunun kurgusunda yer alan politik olaylar, beşinci sezonda IŞİD merkezli olarak ele alınacak gibi duruyor. Ancak Micheal’ın nasıl hayatta olduğu merak konusu. Ayrıca Yemen’deki esaretinin nedeni de merak edilen konular arasında bulunuyor.

Buna Göz Atın:  Frequency Dizi Konusu ve Oyuncuları (2016) - Tanıtım

micheal scofield


Prison Break Sequel oyuncuları arasında tanıdık isimleri görüyoruz. T-Bag (Robert Knepper), Fernando Sucre (Amaury Nolasco), Lincoln Burrows (Dominic Purcell), Sara (Sarah Wayne Callies), C-Note (Rockmond Dunbar) gibi kadrolu oyuncuları tekrar izleyeceğiz. Beşinci sezon kadrosuna dahil olan yeni isimler ise şöyle: A&W (Marina Benedict), Van Gogh (Steve Mouzakis) ve Jacob Anton Ness (Mark Feuerstein) ve Cyclops (Amin El Gamal).

Oyuncu kadrosunda bulunan diğer kişileri bu linkten inceleyebilirsiniz.

lincoln burrows

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply