Protector Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) – Tanıtım

0

Birçok farklı ülkede faaliyet gösteren Netflix sonunda Türkiye pazarına bir orjinal seri ile girdi. İlk Türk Netflix serisi olarak 14 Aralık 2018 tarihinde yayınlanmaya başlanan Protector konusu bakımından fantastik ve aksiyon türünde karşımıza çıktı. İlk sezonu 10 bölüm süren dizinin ikinci sezon onayını aldığını belirtelim.

Dizi N. İpek Gökdel’in Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi isimli kitabından uyarlanmıştır. Senaryoda Binnur Karaevli, Aşkım Özbek, Atilla Ünsal gibi isimler ön plana çıkıyor. Sinematografi kısmı ise Ahlat Ağacı, Kış Uykusu, Bir Zamanlar Anadolu’da gibi ses getirmiş projelerde bulunmuş olan Gökhan Tiryaki’ye emanet edilmiş. 

Yapımcı kadrosunda iki prodüktör dikkat çekiyor. Narcos ve Ingobernable dizileriyle tanınan Jason George, The State ve Argo yapımlarında görev almış Alex Sutherland Hakan: Muhafız dizisinin yapımcıları arasında bulunmaktadır.

Protector Konu ve Oyuncular

Hakan Muhafız konusu nedir? Kapalıçarşı’da babası ile bir antika dükkanı işleten sıradan bir genç olan Hakan için hayat kolay değildir. İşleri büyütmek konusundaki hevesi sürekli babasına takılır. Hakan’ın en büyük hayali ise başarılı işadamı Faysal Erdem gibi biri olmaktır. Sıfırdan en zirveye…

Bu sırada bir alıcı tarihi bir gömlek aradığını ve bu gömlek için yüksek miktarlarda ödeme yapabileceğini açıklar. Hakan babasından gizli olarak gömleği ele geçirir ve alıcı kadınla buluşur. Fakat görüşmeye kan bulaşır, yaşanan çatışmada babası Neşet vurulur. Neşet’in Hakan’ı yönlendirdiği eczane sayesinde Hakan hayatını tamamen değiştirecek olan gerçeği öğrenir: Kendisi İstanbul’un kutsal koruyucusu, bir anlamda muhafızıdır. Ölümsüz‘ü durduramazsa şehri yok olacaktır. 

Protector oyuncu kadrosu içinde başrol karakterini Çağatay Ulusoy canlandırıyor. Faysal rolünde Okan Yalabık, Leyla Sancak rolünde Ayça Arsin Turan, Zeynep rolünde Hazar Ergüçlü, Mazhar rolünde ise Mehmet Kurtuluş karşımıza çıkıyor.

Buna Göz Atın:  River Dizi Konusu ve Oyuncuları (2015) - Tanıtım

Hakan: Muhafız Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Binnur Karaevli
Dizi Türü: Aksiyon, Fantastik
Diğer Oyuncular: Yurdaer Okur, Fatih Dönmez, Mehmet Yılmaz Ak 
IMDB: 7.9 (Puan değişebilir)

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply