2017’nin Yeni Dizilerinden: Ransom Konusu ve Oyuncuları (2017)

0

Dört farklı ülkenin ortaklaşa olarak çıkardığı dizi Ransom; Amerika’da CBS, Fransa’da TF1, Kanada’da Global ve Almanya’da RTL kanallarında izleyicisi ile buluşuyor. Dizinin yaratıcıları arasında yazar kadrosunda bulunan Frank Spotnitz ve David Vainola yer alıyor. Özellikle Frank Spotnitz çok önemli bir isim. Kendisi daha önce Medici: Masters of Florence, The Man in the High Castle, Crossing Line, Hunted, Strice Back ve The X-Files gibi önemli dizilerde yapımcı-senarist görevini üstlenmişti. Ransom dizisinin bölümleri ortalama 44 dakika olarak çekiliyor, ayrıca dizinin ilk sezonunun toplam 13 bölümden oluşması bekleniyor. Dizinin ikinci sezon onayı alıp alamayacağı merak konusu. İlk izlenimlere göre dizi gelecek adına çok iyi sinyaller vermiyor. Bakalım Ransom dizisi ilk sezonun sonunda bu durumu değiştirebilecek mi? Ransom konusu hakkında bilgi vererek devam edelim.

ransom konusu

Ransom Konusu

Ransom konusu, Eric Beaumont üzerinden ilerlemektedir. Kendisi oldukça zeki bir adamdır. Zor durumlarda verdiği kritik kararlar sayesinde kriz yönetimini başarıyla sağlar. Ekibiyle birlikte gerçekleşen kaçırılma olaylarını inceler. Fidye isteme gibi durumlarda nasıl hareket edilmesi gerektiğine karar verir. Eğer işin ucunda rehineler varsa kontrol tamamen Eric Beaumont’ın elindedir. Psikolojik tahlilleri başarıyla yerine getiren Beaumont, insan davranışları üzerine sezgisel yeteneklere sahiptir. Ekibiyle birçok rehine ve fidye olayının çözümünde rol oynar. Önemli olan hangi anda hangi seçimin yapılacağına karar vermektir.

Ransom Oyuncuları 

ransom konusu

Eric Beaumont (Luke Roberts): Oyuncuyu Game of Thrones dizisinde Arthur Dayne karakteriyle bir bölümde izlemiştik. Zaten o sahne bir flashback sahnesiydi. Oyuncunun Game of Thrones misyonu bir bölüm kadar sürmüş oldu. Wolf Hall ve Holby City gibi dizilerde rol almıştır.

Maxine Carlson (Sarah Greene): Oyuncunun rol aldığı diziler arasında Vikings (3 bölüm), Penny Dreadful (13 bölüm) ve Rebellion (5 bölüm) yer alıyor.

Oliver Yates (Brandon Jay McLaren): Oyuncunun rol aldığı öne çıkan diziler: The Killing (12 bölüm), Falling Skies (6 bölüm), Graceland (38 bölüm).

Zara Hallam (Nazneen Contractor): Heroes Reborn (9 bölüm), Covert Affairs (12 bölüm), 24 (21 bölüm), Border (24 bölüm) gibi dizilerde rol almıştır.

Ransom Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Frank Spotnitz, David Vainola
Dizi Türü: Aksiyon, Suç
IMDB: 5.9

Buna Göz Atın:  Gotham Dizi Konusu ve Oyuncuları - Detaylı Tanıtım

Ransom konusu için görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply