Rellik Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 11 Eylül 2017 tarihinde BBC One aracılığı ile izleyicinin beğenisine sunulan dizinin ilk sezonu 6 bölümden oluşacak. Her bölüm 60 dakika kadar sürecek. Rellik konusu bakımından seri katil temalı bir drama. Bu dizide, diğerlerinden farklı olarak, ‘zaman’ ile oynanacak. Yani, hikaye geriye doğru akacak. Bizi oldukça çok heyecanlandıran bu dizinin yapımcılığını Chris Clough (Skins, Brookside, The Bill), Chistopher Aird (One of Us, Shetland) ve Sam Miller (Guerrilla, Fortitude, Luther) yapmaktadır. Dizinin senaristliğini ise Harry Williams (One of Us, Tripped) ve Jack Williams (One of Us, Tripped) üstlenmektedir.

RELLIK KONUSU VE OYUNCULARI

Karizmatik olduğu kadar esrarengiz de olan dedektif Gabriel Markham ve ekibi, azılı bir seri katili bulmak amacı ile çalışırlar. Tek bir ayrıntı, onları sanığa götürür. Gabriel Markham, zaten katilin kim olduğunu bildikleri inancı ile son cinayet mahallindeki kesin olan, inkar edilemez bir kanıtın arasında kalmıştır.

Gabriel, suçlunun peşindeyken kendisini çok hırpalamaktadır ve çevresindekiler, Gabriel’in bu yüzden profesyonel yeteneklerine zarar vereceğinden korkuyordur. Ayrıca Gabriel’in kişisel ilişkileri de işini fazlasıyla etkilemektedir. Ekibin diğer üyeleri de suçluyu yakalamaya çalışırken özel hayatları ile iş hayatları arasındaki çekişmeler ile baş etmektedirler. Acaba bunca karmaşanın arasında doğru insanı mı hedef almışlardır?Rellik oyuncuları arasında tanıdık bir isim bulunuyor. Game of Thrones’un Beric Dondarrion’u Richard Dormer dizinin başrolünde, Gabriel Markham karakterini canlandırıyor. Lisa Markham rolünde ise Larke Winther’ı görüyoruz. Kendisi ağırlıklı olarak Danimarka-İsveç yapımı dizi ve filmlerde rol almış bir oyuncu.

Genius dizisinde izlediğimiz Shannon Tarbet, Hannah Markham karakterini, Da Vinci’s Demons’tan hatırladığımız Kierean Bew, Mike karakterini, Quarry’de seyrettiğimiz Jodi Balfour ise Elaine karakterini canlandırıyor.

Buna Göz Atın:  Marco Polo Dizi Konusu ve Oyuncuları (2014) - Tanıtım

Dizide bir de Türk oyuncu bulunuyor. Çorumlu bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen, daha sonrasında İngiltere’ye yerleşen Tuncay Güneş, dizide bir polis memuru rolünde karşımıza çıkıyor.

Rellik Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Harry Williams, Jack Williams
Dizi Türü: Polisiye, Suç
Diğer Oyuncular: Reece Ritchie, Annabel Bates, Rosalind Eleazar
IMDB: 7.5 (Giriş puanıdır, değişebilir.)

Rellik dizi konusu ve oyuncuları hakkındaki tanıtımımız sona erdi. Diziyle ilgi görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Share.

About Author

Dokuz Eylül Üniversitesi Felsefe bölümü öğrencisi. Minnoş bir ev kedisi değil.

Leave A Reply