Revenge Dizi Konusu ve Oyuncuları – Tanıtım

0

ABC kanalında 4 sezon boyunca yayınlanan Revenge konusu bakımından gerilim, gizem ve dram türünde yer almaktadır. Birinci, ikinci ve üçüncü sezonları 22 bölümden oluşan dizinin dördüncü sezonu 20 bölüm olarak yayınlanarak final yapmıştır. Dizinin ilk yayın tarihi ise 19 Aralık 2011’dir.

Not: Revenge dizisi ülkemizde İntikam adıyla uyarlanarak yayınlanmıştı. Dizinin başrolünde Beren Saat yer alıyordu.

Dizinin yaratıcısı Mike Kelley (Providence, Swingtown)’dir. Dizinin yapımcı kadrosunda yer alan bazı isimler ise şu şekildedir: Ted Babcock (Mom at Sexteen, Gracie’s Choice), Marty Bowen (The Fault in Our Stars, The Maze Runner), Wyck Godfrey (I Robot, Twilight), Stephen Sassen (Las Vegas, Dark Angel) ve Sunil Nayar (Oz, Body of Proof).

Revenge Konusu

Gerçek ismi Amanda Clarke olan genç kadın Emily Thorne, babası David’in ölümüne sebep olan ve ailesini mahveden kişilerden intikam alma duygusu ile yanıp tutuşurken Hamptons’a döner. Küçük bir kızken Amanda’nın babası terörist suçlaması ile tutuklanır ve vatana ihanetten hüküm giyer. Daha sonra Amanda’nın babası David hapishanede hayatını kaybeder. Emily’nin hayatı bu trajediden sonra alt üst olmuştur. Babasını kaybeden Emily çocuk ıslahevine girer. 18. doğum gününde ise babasının yatırım yaptığı bir şirketten kendisine çok büyük bir miras kalır. Amanda adını Emily Thorne olarak değiştirir ve babasının bu durumundan sorumlu olan herkesten intikam almaya karar verir. Artık oyun başlamıştır.

Revenge Oyuncuları

 

  • Emily Thorne karakterini Emily VanCamp (Captain America: The Winter Soldier, Civil War)
  • Victoria Grayson karakterini Madeleine Stowe (Twelve Monkeys)
  • Nolan Ross karakterini Gabriel Mann (The Bourne Identity, Ray Donovan)
  • Jack Porter karakterini Nick Wechsler (Roswell, Chicago P.D.) canlandırıyor.
Buna Göz Atın:  Prodigal Son Dizi Konusu ve Oyuncuları (2019) - Tanıtım

Revenge oyuncuları arasında bulunan diğer oyuncular şöyle: Josh Bowman, Christa B. Allen, Henry Czerny, Ashley Madekwe

Revenge dizi konusu üzerine yorumlarınızı belirtebilirsiniz. Drama dalında ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bir yapım olan 13 Reasons Why dizisiyle ilgili tanıtımımıza göz atabilirsiniz.

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply