Riviera Dizi Konusu ve Oyuncuları (2017) – Tanıtım

0

İlk bölümü 15 Haziran 2017 tarihinde Sky Atlantic (The Young Pope, Fortitude) kanalında yayınlanmaya başlanan Riviera konusu bakımından dram ve gizem dallarında karşımıza çıkıyor. Dizinin formatı mini-dizi olarak belirlendi. Tek sezon için 10 bölüm sipariş edildiğini belirtelim. Bölümlerin gösterim süresi 45-50 dk. civarında.

Dizinin senaristi Neil Jordan. Kendisi daha önce Borgias dizisinde baş senarist ve yapımcı sıfatlarıyla bulunmuştu. Dizinin yardımcı yazarı ise Booker Prize kazanmış bir isim olan John Banville. Kendisi çok sayıda önemli romana imza atmıştı. Yapımcı kadrosuna kısaca göz atarsak:

  • Aaron Anderson (Triangle, Dorian Gray)
  • Richard Moat (In the Flesh)
  • Cameron Roach (The Five, Jamestown)

Riviera Konusu ve Oyuncuları 

Lüks bir yaşam sürmekte olan Georgina, Fransız Riviera’sında elit bir hayata sahiptir. Bu hayatın mimarı kuşkusuz multi bilyoner kocası Constantine Clios’tur. Constantine ağırlıklı olarak sanatla ilgilenir. Bir anlamda dünyadaki eşsiz sanat eserlerini toplayan bir koleksiyoncudur. Bu iş sonucunda oldukça güçlü insanlarla temas kurmaktadır. Bir gün bu temasların sonucu olarak yaşamını kaybeder. Bir grup kişiyle birlikte yatı havaya uçurulur.

Bu olay sonrasında Georgina büyük şok yaşar. Polisin olayla ilgili araştırmaları yetersiz kalır. Bunun üzerine Georgina’nın kendi araştırması başlar. Tıpkı bir dedektif gibi iz sürer, ipuçlarını değerlendirir ve bazı sırları ortaya çıkarır. Sahip olduğu ihtişamlı yaşamın arkasında son derece karanlık işler dönmektedir. Yeraltı dünyası, mafyalar, suç örgütleri, uluslararası dolandırıcılıklar ve cinayetler Georgina’nın yaşadığı hayatın arka kapısındadır. Bunları öğrenmesiyle birlikte kendisini tehlikeye atacaktır.Riviera oyuncuları arasında önemli isimler bulunuyor. Blue (40 bölüm) ve Dexter (10 bölüm) gibi dizilerin yanı sıra The Bourne serisi, Silver Linings Playbook, 10 Things I Hate About You filmlerinde rol almış olan Julia Stiles’ı Georgina karakteriyle görüyoruz.

Buna Göz Atın:  Deadwind Dizi Konusu ve Oyuncuları (2018) - Tanıtım

Game of Thrones’taki Ramsay Bolton karakteriyle müthiş bir oyunculuk sergileyen Iwan Rheon, Adam Clios karakterini canlandırıyor. Hustle (42 bölüm) dizisinden tanıdığımız Adrian Lester ise Robert Carver karakterine can veriyor. Son olarak Roxane Duran’ı ise Adriana Clios karakteriyle izliyoruz.

Riviera Diğer Bilgiler

Yönetmen-Yazar: Neil Jordan, John Banville
Dizi Türü: Gizem, Suç, Drama
Diğer Oyuncular: Igal Naor, Olivia Popica, Xavier Brossard
IMDB: 7.9 (Puan değişecektir.)

Riviera dizi konusu ve oyuncuları üzerine bilgiler verdik. Suç dizilerinden hoşlanıyorsanız diğer bir önerimiz Fearless olacaktır. Buraya tıklayarak dizinin tanıtımına erişebilirsiniz.

 

Share.

About Author

listemedya.com kurucusu. 1990 model. sinema ve yabancı dizi hayranı. kitaplarla arası iyi.

Leave A Reply